1TBConsoleConfirm-610

Nowa wersja Xbox One

Zainteresowanie konsolami znacznie wzrosło w ostatnim czasie, a to za sprawą premiera gry „Wiedźmin 3 Dziki Gon”. Rywalizacja pomiędzy PS4 a Xbox One trwa od 2013 roku, ponieważ wówczas oba urządzenia miły swój debiut. Aktualnie w tym starciu zdecydowanie prowadzi sprzęt od Sony, ale czy nowy Xbox One może to zmienić?

1TBConsoleConfirm-610

Microsoft nie wytrzymał do targów E3 i zaprezentował nową wersję Xbox One. Urządzenie różni się od poprzednika przede wszystkim pojemnością dysku. Użytkownicy teraz zamiast 500 GB dostaną aż 1 TB pamięci na swoje ulubione gry. Błyszczące czarne elementy zastąpiono matowymi, na których nie widać tak otarć, jak i kurzu. Niewielkim zmianom uległ też sam kontroler. Zamontowano w nim gniazdo minijack 3,5 mm, który wyeliminuje problem z portem na słuchawki. Wcześniej musieliśmy zaopatrzyć się w przejściówkę, ciągnąc kabel od konsoli, a teraz słuchawki podłączymy bezpośrednio do joya. Kontroler będzie występował w dwóch wariantach: czarnym i srebrno-czarnym.

Nowy Xbox One trafi do sprzedaży już 16 czerwca i przez pewien czas będzie dostępny z grą Halo: The Master Chief Collection. Wyceniono go na 399 $. W związku z premierą nowej wersji konsoli, cena starszego Xbox One 500 GB zmaleje o 50$. Będzie również możliwość zakupu samego kontrolera za 79,95$. Nowością jest również Xbox Wireless Adapter, który umożliwi bezprzewodowe podłączenie pada do komputera z zainstalowanym Windows 10. Adapter ma kosztować 24,99$ i znaleźć się w sklepach na jesieni.

http://www.youtube.com/watch?v=Q86LNWlQEg0

Microsoft pośpieszył się i ubiegł Sony, które też planuje pokazać PS4 w wersji 1TB. W Polsce Xbox jest tańszy i mniej popularny, zresztą nie tylko w Polsce. Główną różnicą pomiędzy konsolami jest rozdzielczość, ale myślę, że wielu przeciętnych graczy tego nie zauważy. Sam miałem PS3, a od niedawna posiadam One’a i pad od X’a zdecydowanie bardziej przypadł mi do gustu. Mam nadzieję, że pojawienie się kolejnego Xbox poprawi sprzedaż, może chociażby ze względu na to, że poprzedni model będzie tańszy.

źródło: theverge, youtube

____________________

Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą Xbox One pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.


 

 

Dodaj komentarz

329 More posts in konsole category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...