z4v 750x300 1

Nowa Xperia Z4v

Sony obwieszcza światu różne rzeczy na trwających obecnie targach E3, ale inna gałąź koncernu nie poprzestaje w swoich działaniach marketingowych. Xperia Z4 nie spełniła oczekiwań klientów, ale model, który właśnie zadebiutował, ma na to szanse. Oto Sony Xperia Z4v.

 
z4v 750x300 1
Wprawdzie najnowsza odsłona Xperii pojawiała się już pod różnymi nazwami, to tym razem Sony oddaje w ręce użytkowników trochę inny produkt. Z4 debiutowało w Japonii, a niedługo później Z3+ pojawiło się na rynkach europejskich. Smartfon nie zebrał najlepszych recenzji, a rozchodziło się głównie o nijaki design oraz kłopoty z przegrzewaniem. To ostatnie potwierdziło nawet samo Sony, które teraz pracuje nad aktualizacją oprogramowania by zniwelować problem generowany przez Snapdragona 810.
Teraz, za sprawą amerykańskiej firmy Verizon, na tamtejszym rynku pojawi się nowa odsłona najnowszej Xperii. Pod nazwą Z4v kryje się mocno ulepszona wersja smartfonu. Wizualnie słuchawka nie doczekała się wprawdzie znaczących zmian, ale wprawne oko dostrzeże jedną rzecz. Xperia Z4v jest grubsza niż poprzednia wersja o prawie dwa milimetry. Jest też odrobinę cięższa i waży teraz 160 g. Winę należy zrzucić na akumulator, którego pojemność zwiększono. Obecnie Z4v ma baterię 3000 mAh (wcześniej 2930). Dodano także funkcję ładowania QuickCharge 2.0.
 
z4v 750x300 2
Jednak istotną zmianą jest rozdzielczość ekranu. Xperia Z4v ma w tej chwili największą, jaka kiedykolwiek pojawiła się w urządzeniach od Sony. Rozmiar ekranu pozostał bez zmian, dalej jest to 5,2 cala, ale nie jest to już FullHD lecz QuadHD. Oznacza to, że wyświetlacz słuchawki ma rozdzielczość 1440×2560 px, co daje zagęszczenie pikseli na poziomie 564 ppi. Zagwarantuje to ostrość obrazu, jakiej do tej pory w Xperii nie uświadczyliśmy. Pozostaje jednak pytanie, czy jest sens w tego typu działaniach? Wszak wyświetlacz do gigantycznych nie należy, a zmiana będzie praktycznie niezauważalna.
Xperia Z4v pod względem innych parametrów dalej pozostała sobą. Procesor Snapdragon 810, 3 GB RAM, 32 GB dla użytkownika (plus microSD). Na uwagę zasługuje także wysoka klasa wodoodporności IP65, która pozwoli na zanurzenie Xperii na głębokość do 1,5 metra na czas do 30 minut. Wprawdzie telefon pojawi się na amerykańskim rynku, ale kto wie, być może jego ulepszona wersja zagości także i u nas.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw.
____________________
Po smartfony do Sony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...