Spiratowany finał „Gry o Tron” bije rekordy popularności

1,5 miliona ściągnięć w 8 godzin i przypuszczalnie 10 milionów w przeciągu paru najbliższych dni. Takie szaleństwo w torrentowej sieci może rozpętać tylko „Gra o tron”!

Finał najnowszej serii ustanawia właśnie kolejne rekordy popularności, w USA w niektórych mediach ostatni jak na razie odcinek i szał wokół niego można porównać tylko z tym, co się tam dzieje przy okazji największych wydarzeń sportowych. Ciekawe czy ktokolwiek w HBO w początkach emisji w najśmielszych snach odważał się przypuszczać, że ludzie mogą tak się rozkochać w tej bogatej, bajkowej krainie, której losy co tydzień śledzą setki milionów widzów. Popularność serii na portalach torrentowych oczywiście mamony autorom i producentom serialu nie przyniesie, ale jest to tylko przełożeniem tego, jak bardzo ludzie ową sagę uwielbiają – przełożeniem, które jest dlań świetną reklamą i pewnie niejedną markę skłoniło do zastanowienia się nad wykupem czasu antenowego na kanałach legalnie emitujących opowieści z krainy „Pieśni lodu i ognia”.

Z pirackich wersji największą popularnością cieszą się te w formacie 480p lub zbliżonym, co może zaskoczyć osoby, dla których czerpanie przyjemności z oglądania poczynań ulubionych bohaterów powinno się wiązać z bardzo dobrą jakością obrazu (jest to dość zabawne w kontekście obecnego szału na 4K…). Być może jest to w jakiejś mierze spowodowane niecierpliwością fanów, wszak wersje oferujące lepszy obraz ściągają się dłużej, co przy dużej ilości peerów ma znaczenie, nawet przy stosunkowo szybkim łączu. Dalej w kolejności popularnością cieszy się format 720p, a potem dopiero 1080p, choć różnica między nimi nie jest już tak znacząca. Rekord też padł w przypadku pojedynczego torrenta – jeden ze spiraconych plików w tym samym momencie ściągało/udostępniało 258 131 osób.

Źródło: Torrent Freak.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...