google-konfett750x300

Nowe funkcje Google + oraz Hangouts

Na wczorajszej konferencji, gigant z Mountain View zaprezentował światu kilka istotnych nowości związanych z komunikatorem Hangouts oraz serwisem społecznościowym Google+. Tym razem firma chce przyciągnąć miłośników zdjęć.

google-konfett750x300

Na początek przyjrzyjmy się bliżej nadchodzącej aktualizacji dla komunikatora Hangouts. Pierwszą istotną nowością jest możliwość udostępniania lokalizacji z poziomu rozmowy, co powinno zostać docenione przez wiele osób. Kolejnym dodatkiem jest wsparcie animowanych GIF’ów. Użytkownicy systemu iOS również znajdą coś dla siebie, a konkretnie od teraz możliwe będzie tworzenie kopii zapasowej zdjęć w pełnym rozmiarze (w przypadku iOS 7 będzie się to odbywać w tle).

Reszta zmian dotyczy już wyłącznie serwisu społecznościowego giganta. Nowości ograniczają się do tematu zdjęć oraz filmów. Na pierwszy ogień poszły algorytmy odpowiedzialne za wyszukiwanie z naszej biblioteki konkretnych fotografii. Zostały one dopracowane do tego stopnia, że system sam rozpozna scenerie, miejsce, a nawet osobę na zdjęciu, nawet kiedy nie zdecydowaliśmy się otagować ujęcia.  

Funkcja automatycznej poprawy zdjęcia pojawiła się na Google+ już wcześniej, jednak teraz możliwe będzie zastosowanie jej dla całych albumów, a nie jak wcześniej, pojedynczych plików. Oczywiście, możliwa jest także, dokładna edycja fotografii. Szczególnie przy użyciu specjalnego filtru HDR. Co w nim takiego specjalnego? Możemy uzyskać efekt HDR z jednego zdjęcia. W przypadku tradycyjnego wykorzystania technologii High Dynamic Range konieczne było wykonanie trzech ujęć z odmiennymi ekspozycjami.

http://www.youtube.com/watch?v=Rv1tZm1sHQI

Auto Awesome – kolejna nowość, tym razem dla miłośników filmowania smartfonem. Dzięki funkcji możliwe będzie dodanie do nagrania, ścieżki dźwiękowej, przejść oraz innych efektów. Dzięki opcji „Eraser” będziemy mogli połączyć zdjęcia, tworząc tym samym jedną fotografię.

Jak widać, Google nie zapomina o swoim serwisie społecznościowym, udostępniając użytkownikom coraz ciekawsze technologie. Jednak, czy to wystarczy do zdobycia popularności?

Źródła: Google+, AndroidPolice

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...