Google Fit

Nowe Google Fit dla iOS działa z Apple Watchem

Użytkownicy iPhone’ów oraz zegarków Apple Watch mogą już pobrać kolejną świetną aplikację od Google, która przybliży ich do usług giganta. Google Fit pojawiło się w repozytorium App Store. Rzecz jasna, aplikacja jest dostępna za darmo.

Google Fit
fot. Google Fit

Kiedy należałem jeszcze do obozu Androida, ceniłem sobie aplikację Google Fit, czyli swoistego trackera aktywności, który stanowił wirtualne centrum moich wyników związanych ze sportem. Po przesiadce na iOS odczuwałem w tym względzie braki i choć Zdrowie od Apple sprawuje się świetnie, nie znalazłem tam wszystkich potrzebnych mi funkcji. Sprawę ratowały aplikacje firm trzecich, ale od dziś nie będę musiał korzystać z tego typu alternatyw. Google Fit zadebiutowało bowiem w App Store.

Google Fit wylądowało w App Store

Żyjemy w ciekawych czasach, które z jednej strony zachęcają nas do wszelakich aktywności fizycznych, z drugiej strony skutecznie nas od nich odciągają. Technologia przykuwa nas na długie godziny do monitorów komputerów oraz ekranów w smartfonach tudzież tabletach. Jednocześnie te same urządzenia pokazują nam za pomocą dedykowanych aplikacji, w jaki sposób możemy podnieść poziom swoje sprawności. Sprzeczności jest tu wiele i w zasadzie tylko od nas zależy, czy zamierzamy skorzystać ze zdobyczy techniki w walce o aktywniejsze życie.

Zakładam jednak, że podobnie jak ja, cenicie sobie aktywności fizyczne, a jako że należymy do grona fanów nowinek technicznych, z pewnością korzystacie z aplikacji monitorujących te kwestie. Jedną z ciekawszych, niestety dotychczas dostępnych wyłącznie na Androidzie, jest nowa aplikacja Google Fit. Sprawdźmy, co potrafi.

Okazuje się, że jest to opcja niemalże identyczna względem funkcjonalności, co jej odpowiednik z Google Play. W zasadzie zapoznając się z moim wcześniejszym wpisem na temat Fit od Google, dowiecie się o konkretnych możliwościach aplikacji. Przypomnę tylko, że poza śledzeniem, rejestrowaniem i analizą aktywności fizycznych, aplikacja pozwala nam zbierać punkty, które są prezentowane w przyjemnej formie w dzienniku.

Interesujące jest to, że aplikacja-usługa jest w pełni zgodna z zegarkami Apple Watch, a to dla fanów ekosystemu Sadowników jest niezwykle ważne. Owszem, nie każdy korzysta z inteligentnego czasomierza, jednak integracja z tego typu sprzętem była zwyczajnie potrzebna.

Google Fit
fot. Googl

Aplikację Google Fit możecie już pobrać z repozytorium Apple App Store, gdzie jest dostępna za darmo. Program zadziała także na urządzeniach zakupionych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Google

Dodaj komentarz

237 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
ChatGPT – interesująca nowinka z niską szansą na komercjalizację?

Bartosz Baziński, programista, założyciel firmy technologicznej SentiOne, która od 11 lat buduje zaawansowane modele sztucznej...