You are here
Nowe Google Sites zachwycają prostotą News 

Nowe Google Sites zachwycają prostotą

Tworzenie stron internetowych może być bajecznie proste, co udowadnia odświeżona właśnie usługa Google Sites. Sprawdźmy, co dokładnie oferuje.

Google Sites 750x300

Czasy, w których tworzenie witryn internetowych wymagało „tajemnej” wiedzy HTML i innego „kodowania” odeszły w zapomnienie. Dziś na rynku znajdziemy mnóstwo rozwiązań, które poprowadzą nas przez wspomniany proces krok po kroku, za rękę. Naturalnie, we wspomnianych narzędziach nie znajdziemy wszystkiego, jednak to, co oferują powinno wystarczyć do stworzenia zgrabnej i użytecznej strony www. Najciekawszą tego typu usługą jest Google Sites, które zostało właśnie gruntownie odświeżone.

Przeciągnij i upuść

Tak, nie mylisz się czytelniku – GS pozwala na tworzenie stron w formie układania klocków oraz innych elementów. Wystarczy przeciągnąć interesujący nas element i dodać do odpowiedniego miejsca na stronie. Naturalnie możemy dowolnie zmieniać jego kształt oraz kolor, jednym słowem pełna customizacja.

http://www.youtube.com/watch?v=hG-vGjKMvZE

Prostota i wygoda – właśnie tym powinno cechować się podstawowe narzędzie do tworzenia stron internetowych w 2016 roku.

Swoją drogą dziwi mnie jedno – dlaczego mocno zaniedbywana usługa doczekała się nagłej aktualizacji i to nie drobnej, ale takiej wnoszącej potężne nowości. Czasami nie do końca rozumiem Google, ale w tym przypadku nie muszę. Grunt, że Sites działają i są świetne.

Integracja z usługami Google

Tworzenie stron od podstaw za pomocą „klocków” może być zabawne, efektywne i efektowne. To jednak nie wszystkie zalety Google Sites. Gigant z Mountain View pomyślał również o implementacji integracji z własnymi usługami. Wstawiania arkuszy, dokumentów, kontaktów czy wycinków map? To wszystko  odbywa się w niewyobrażalnie intuicyjny sposób.

Na zakończenie dodam tylko, że tworzenie strony może przebiegać jako proces grupowy. Oznacza to, że decyzja o umieszczaniu na witrynie pojedynczych elementów możemy podejmować wspólnie z innymi autorami.

Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić wam zapoznanie się z najnowsza odsłoną Google Sites.

Źródło: Google, YouTube, The Next Web

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment