m940 750x300 1

Nowe Lumie coraz bliżej

Microsoft coraz mocniej poczyna sobie na rynku smartfonów. Wprawdzie w większości, jego produkty celują w średnią półkę cenową, gdzie znalazły dla siebie odpowiednią niszę, ale nie oznacza to, że zrezygnowano z mocniejszych sprzętów. A taka ma być nowa Lumia 940.

 
m940 750x300 1
Pierwsze plotki o nowych Lumiach, bo 940 mają pojawić się aż dwie, ujrzały światło dzienne prawie dwa miesiące temu. Do tej pory, co jakiś czas, docierały do nas informacje o specyfikacji urządzeń. Teraz wydaje się, że przed oficjalna premierą, w końcu otrzymaliśmy coś, na czym można polegać.
Sieć AdDuplex opublikowała u siebie informacje o dwóch nadchodzących modelach od Microsoftu.  Wprawdzie nie pojawiła się tam nazwa 940 ani 940XL, ale to niemal pewne, że chodziło właśnie o te modele. Wygląda więc, że premiera Lumii zbliża się wielkimi krokami. Co będą mogły zaoferować nam smartfony z Redmond?
 
m940 750x300 2
Po pierwsze, widać, że tym razem Microsoft zdecydował się na wyższą półkę. Odbije się to na cenie urządzenia, ale w zamian klienci otrzymają całkiem ciekawą specyfikację. Lumia 940 dostanie wyświetlacz o przekątnej 5,2 cala, gdzie rozdzielczość nie będzie w QuadHD, a „tylko” FullHD. To bardzo dobre rozwiązanie, wpychanie na siłę coraz większych rozdzielczości działa tylko na niekorzyść smartfonów. Szczególnie tych z mniejszymi ekranami. Jednak Microsoft nie rezygnuje z QuadHD, Lumia 940XL o przekątnej 5,7 (prawdopodobnie) ma dostać właśnie taką rozdzielczość.
Przy tak dużej rozdzielczości, smartfon powinien dostać także odpowiednio wytrzymały akumulator. Zakładane 3300 mAh może okazać się jednak wartością niewystarczającą. Duże zapotrzebowanie na energię przełoży się więc na czas pracy. Jednak wszelkie wątpliwości na ten temat, rozstrzygną dopiero testy. Lumie mogą mieć aż 3 GB RAM, 32 GB pamięci wewnętrznej (plus slot na microSD), bardzo mocne aparaty (20 i 5 megapikseli) oraz złącze USB C. Procesor to oczywiście Snapdragon 810.
Jeżeli powyższe specyfikacje okażą się prawdziwe, a Microsoft nie wywinduje ceny, Lumie 940 mają szansę zaistnieć na rynku. W końcu gigant z Redmond wyjdzie poza swoją niszę.
Źródło: PhoneArena
Fot: jw., Microsoft
____________________
Po najnowsze Lumie zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...