moto 750x300 1

Nowe Moto X od Motoroli

We wrześniu zeszłego roku na rynku pojawiła się nowa generacja Motoroli. Moto X zebrało doskonałe recenzje, a użytkownicy przyjęli ją z otwartymi ramionami. Nie dziwi więc to, że na kolejna odsłonę Moto X nie czekaliśmy długo. Oto Moto X 2015.

 
moto 750x300 1
Wydaje się, że na tle takich gigantów jak Samsung czy HTC, które z początkiem roku zasypały nas swoimi nowymi sprzętami, Motorola stoi trochę z tyłu. Wprawdzie wypuszczona na rynek mocarny DROID Turbo próbował załatać dziurę, ale w ogólnym rozliczeniu został niestety trochę zapomniany. Teraz szansa powrotu na szczyt jawi się w jasnych barwach.
O tym, że Moto X było dużym sukcesem Motoroli, nie trzeba nikogo przekonywać. Sprawnie dobrane komponenty współgrały z ceną, a sam smartfon działał na tyle dobrze, że dało się z niego korzystać bez większych problemów. Specyfikacja nowej wersji Moto X nie przynosi wprawdzie drastycznych zmian względem poprzednika, ale to nie oznacza, że przed premierą urządzania coś jeszcze nie ulegnie zmianie.
 
moto 750x300 2
Nie bez powodu wspomnieliśmy o DROID Turbo. Moto X 2015 ma dostać identyczny ekran jak tamten smartfon. 5,2 cala w rozdzielczości 1440×2560 px i zagęszczeniu pikseli na poziomie 565 ppi. Oczywiście sam ekran będzie w technologii AMOLED, który w Motoroli sprawdził się doskonale. Procesor Moto X to Qualcomm Snapdragon 808, czyli sześciordzeniowy potwór. Widać, że producenci odchodzą powoli od mocniejszej 810. Kłopoty z przegrzewaniem się układu muszą być więc na tyle poważne, że Motorola nie zdecydowała się na włożenie go do środka. To dobrze, bo jeżeli później miano by jego moc obniżać nakładkami na system, byłyby to zbędne koszta.
4 GB RAM, 32 GB lub 64 GB pamięci dla użytkownika, ale prawdopodobnie na tym się skończy. Już poprzednia wersja nie posiadała slotu microSD i jakoś sobie z tym poradziliśmy. Aparat będzie miał 16 megapikseli, a jego odpowiednik do selfie – 5. Dość mocny akumulator (3280 mAH) powinien zapewnić długi czas pracy bez konieczności ciągłego ładowania. Na urządzeniu ma być zainstalowany już Android 5.1.1.
Moto X 2015 ma szansę pojawić się na rynku już we wrześniu. Jeżeli tylko Motorola nie wywinduje ceny zbyt wysoko, to będzie sukces.
Szeroki wybór telefonów znajdziecie pod tym adresem.
Źródło:PhoneArena
Fot: Motorola

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...