You are here
Nowe okulary Vive od HTC i Valve dostaną tylko wybrani Sprzęt 

Nowe okulary Vive od HTC i Valve dostaną tylko wybrani

Wirtualna rzeczywistość to jeden z najgorętszych tematów technologicznych, niestety nie dla wszystkich. Najnowsze headsety od Valve dostaną tylko nieliczni spośród nielicznych.

Okulary współtworzone przez właścicieli steama i HTC to jeden z najbardziej dopracowanych komercyjnych projektów na rynku. Wszystkie opinie na ich temat są wręcz doskonałe, zarówno zwykli użytkownicy, jak i dziennikarze wychwalają sprzęt od Valve pod niebiosa. Trzeba przyznać, że same parametry są doskonałe: dwa wyświetlacze 1200×1080 odświeżające obraz w 90 klatkach na sekundę oraz 360 stopni zasięgu wzroku to wystarczająco, żeby nawet tak stara gra, jak Half Life 2 wyglądała olśniewająco. Sprzęt posiada też port HDMI, jack oraz dwa łącza USB. Jednak to tylko liczby, a konkurencja (min. Oculus Rift) nie próżnuje, wobec czego twórcy zdecydowali się na zaimplementowanie unikalnego rozwiązania. Vive, bo tak nazywa się headset, jest wyposażone w system śledzenia ruchu użytkownika za pomocą sensorów laserowych, więc jesteśmy w stanie na ograniczonej przestrzeni poruszać się w wirtualnej rzeczywistości. Furorę zrobiło też demo VR wyjęte z gry Portal 2, które pozwala nam na zwiedzanie Aperture Science. Przy tym wszystkim nietrudno dziwić się opiniom, jednak paradoksalnie trzeba będzie sporo poczekać żeby się o tym przekonać. Naprawdę sporo, ponieważ w tej chwili Valve i HTC przyjmują zapisy na sprzęt dla, uwaga, developerów software’u i gier, jednak nawet nie wszyscy spośród nich będą w stanie je dostać.


Ilość headsetów jest bardzo ograniczona i Valve będzie je wysyłać ciągle w miarę produkcji, jednak nie ma szans żeby zaspokoiło zapotrzebowanie samych twórców gier. Twórcy planują wysyłać kolejne co dwa tygodnie. Cóż, nie szybko zagramy nosząc okulary Valve, a jeszcze dłużej będziemy musieli poczekać żeby zagrać na nich w Half Life’a 3. Jednak możliwe (a niektórzy by powiedzieli, że pewne), ponieważ gogle umożliwiają widzenie w trzech wymiarach, że jest to zapowiedź Half Life’a 3:)

Źródła: engadget

Related posts

Leave a Comment