Przebadaj wzrok za pomocą swojego smartfona

Czy wam też zdarzyło się nie mieć czasu na wizytę u okulisty? Dzisiejsza technologia pozwala przebadać się w domu, ale potrzebujecie kilku dodatkowych rzeczy.

Rolą technologii jest ułatwianie człowiekowi życia. Kolejne innowacje pomagają oszczędzić nam czas i sprawić żebyśmy funkcjonowali sprawniej. Takim celem kierowała się firma Blink, która powstała z grupy MIT Media Lab, wymyślając sposób na przeprowadzenie badań optometrycznych w zaciszu własnego domu. Wymagane jest do tego proste urządzenie, także nazywające się Netra, a także smartfon z wyświetlaczem o wyższej rozdzielczość. Samo urządzenie jest headsetem podobnym do gogli VR wykorzystujących smartfony, jednak jest czysto mechaniczne. Zasada działania jest prosta; na początku potrzebujemy małej wersji tablicy okulistycznej, która pozwoli nam zbadać wstępnie wadę wzroku oraz samego Blinka, umożliwiającego przetestowanie różnych soczewek tak aby dobrać dla pacjenta najlepsze.

Badanie można przeprowadzić we własnym salonie, towarzyszy mu pracownik Blinka, mający za zadanie dopilnować, aby test przebiegł prawidłowo i pomóc z tablicą okulistyczną. Koszt takiego badania to zaledwie 75 dolarów (a przypominam, że w Stanach obecnie opieka zdrowotna jest bardzo droga, wizyta u okulisty to wydatek od ponad 100 do 200 dolarów), a jeśli polecimy znajomych lub rodzinę dostaniemy zniżki. Blink to ciekawy pomysł, pierwsze wersje headsetu były drukowane na drukarkach 3D, jednak obecnie są już produkowane na zamówienie. Twórcy reklamują produkt mówiąc, że zastępuje ekwipunek z gabinetu optometrycznego za 20 000 $, jednak prawdziwą wartość docenią ci, którzy nie mogą się ruszyć z domu z różnych powodów, albo nie mają czasu; ponieważ tylko ludzie z wadą wzroku wiedzą, jak dobrze jest zobaczyć po raz pierwszy świat wyraźnie.

Źródło: blink, via engadget

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...