exynos8

Nowe procesory od Samsunga

Producenci elektroniki ciągle się prześcigają w nowych pomysłach i rozwiązaniach. Efektem tego są najnowocześniejsze podzespoły smartfonów, tabletów, czy też komputerów. Samsung właśnie opracował innowacyjny procesor przeznaczony dla urządzeń mobilnych.

exynos8

Exynos 8 Octa jest nowym dzieckiem Samsunga, a zarazem następcą Exynosa 7 Octa 7420. Jest to wyjątkowy układ, ponieważ posiada specjalnie zaprojektowaną jednostkę CPU opartą na 64-bitowej architekturze ARMv8 oraz modem LTE Rel. 12 Cat.12/13. Exynosa 8 Octa została, stworzony w oparciu, o wiedzę i zaawansowaną technologię firmy Samsung. Procesor ten jest aż o 30% wydajniejszy od poprzednika. Jego energooszczędność zwiększyła się natomiast o 10%. Układ obsługuje technologię HMP, dzięki której efektywnie wykorzystuje cztery rdzenie własne, jak i cztery ARM Cortex-A53. Dlatego jego zapotrzebowanie na energię jest mniejsze niż w Exynosie 7 Octa, a efektywność układu wzrosła. Koreańczycy po raz pierwszy stworzyli jednoukładowe rozwiązanie, które łączy procesor aplikacyjny oraz najnowocześniejszy modem LTE. Maksymalna prędkość pobierania plików to aż 600 Mb/s, a wysyłania to 150 Mb/s. Exynos 8 Octa wykorzystuje napęd graficzny ARM Maily-880, który sprawdzi się w grach 3D. Warto podkreślić, że połączenie dwóch podzespołów  w jeden pozwala zaoszczędzić miejsce pod tylną klapką smartfonu, a nie da się ukryć, że rozmiar telefonu ma dla wielu osób znaczenie.

Samsung jest jednym z nielicznych producentów, który korzysta z własnych procesorów. Owszem wspiera się układami Snapdragon od Qualcomma, ale stale rozwija swoje jednostki. Wprowadzenie innowacyjnych jednoukładowych procesorów może spowoduje, że inne firmy będą zainteresowane współpracą z Samsungiem?

źródło: Samsung

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6488 More posts in News category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....