You are here
Nowe RedmiBook 14 – mocny laptop w sensownej cenie artykuły News 

Nowe RedmiBook 14 – mocny laptop w sensownej cenie

Wprawdzie laptopy od Redmi nie są jeszcze tak popularne, jak ich smartfony, ale jeżeli firma dalej będzie wyposażała je w takie podzespoły, to niedługo może się to zmienić. Co ma do zaoferowania nowe RedmiBook 14, skoro jego pierwsza wersja pojawiła się zaledwie kilka miesięcy temu? Cóż, okazuje się, że całkiem sporo, a dodatkowo kosztuje naprawdę niewiele, jeżeli weźmie się pod uwagę jego specyfikację.

Nowe RedmiBook 14
Fot. Redmi / RedmiBook 14

Zaledwie w maju Redmi pokazało światu, że ma ochotę produkować laptopy, czy podążać tą samą drogą, którą obrała firma matka, czyli Xiaomi. Tam także znajdziemy wielką różnorodność produktów, choć oczywiście na znacznie większą skalę, niż w przypadku Redmi. Firma zaprezentowała wczoraj swoje nowe smartfony, czyli Redmi Note 8 Pro oraz jego bazową wersję Redmi Note 8, ale zdecydowano się na pokazanie także odświeżonego laptopa. Czy mamy zacząć żałować tego, że sprzęt nie pojawi się po za granicami Chin?

Nowe RedmiBook 14

Może się wydawać, że Redmi zbytnio zapatrzyło się w Apple, bo u Amerykanów także można obserwować co chwila odświeżone wersje laptopów występujące pod tą samą nazwą, ale z innymi podzespołami. Tak też jest i tym przypadku, ale nowe RedmiBook 14 przybywa także z nowymi kolorami. Zostaje ten klasyczny, aluminiowy, ale firma postawiła także na urozmaicenie, więc pojawi się ciemna szarość oraz różowy. Dobrze, że firma stawia na różnorodność, bo obecnie sam wygląd laptopa także ma spore znacznie. Tutaj jednak Redmi nie zdecydowało się na jakiekolwiek zmiany, bo dostajemy dokładnie to samo, co zaprezentowano w maju.

Nowe RedmiBook 14 ma więc ekran o przekątnej 14 cali z rozdzielczością FullHd oraz aluminiową obudowę. Największe zmiany zaszły bowiem pod maską urządzenia. Kiedy Intel pokazał nową generację swoich procesorów, wiadomo było, że zawitają one do urządzeń mobilnych. Redmi jest jednym z pierwszych producentów, którzy umieszczają u siebie procesory Intel Comet Lake-U. Sam sprzęt pojawi się na rynku w trzech wariantach, ale w każdym z nich zagości jeden z dwóch nowych procesorów od Intela.

Specyfikacja nowego laptopa od Redmi

Jak więc wygląda specyfikacja nowego RedmiBook 14? Pierwsza wersja to nowy procesor, a w tym przypadku będzie to Intel Core i5-10210U. Do tego dochodzi jeszcze 8 GB RAM DDR4 oraz dysk SSD o pojemności 256 GB. Jeżeli chodzi o samą kartę graficzną, to na pokładzie laptopa pojawi się dedykowana NVIDIA GeForce MX250. Praca na jednym ładowaniu ma trwać aż do 10 godzin, choć Redmi nie wyjawiło pojemności samego akumulatora. Ma też być wyposażona w możliwość szybkiego ładowania i w około 35 minut pozwolić na naładowanie do połowy. Jeżeli chodzi o porty w laptopie to znajdują się tam 2x USB 3.0, USB 2.0, złącze miniJack 3.5 mm oraz HDMI.

Wyżej opisana wersja kosztować ma 3999 juanów, co przekłada się na około 2200 złotych, co jest naprawdę bardzo dobrym wynikiem. W sklepach ma pojawić się także wersja laptopa z większym dyskiem (512 GB SSD), która w bezpośrednim przeliczeniu ma kosztować około 2500 złotych. Na rynku pojawi się jeszcze jedna konfiguracja sprzętowa, ale od wyżej opisanej będzie różnił ją jedynie procesor. Laptop dostanie bowiem Intel Core i7-10510U. Za ten model trzeba będzie zapłacić około 2800 złotych. Nie wiadomo czy sprzęty trafią do Europy, ale to raczej wątpliwe. Wielka szkoda, bo smartfony producenta radzą sobie tutaj bardzo dobrze, więc i laptopy powinny zostać przez klientów zauważone. Szczególnie, że ich specyfikacja i cena naprawdę robią wrażenie.

Nowe komputery oraz laptopy znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Redmi / WindowsCentral / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment