Nowe szaty Duolingo upodabniają aplikację do gry

Duolingo, odkąd pamiętam, wygląda świetnie i dość świeżo. Przyjemne animacje, ciekawe, nieco cukierkowe grafiki oraz przejrzystość interfejsu sprawiają, że z aplikacji korzysta się przyjemnie. Twórcy nie chcą jednak stać w miejscu, czego dowodem jest najnowsza aktualizacja programu.

Duolingo

Daleko mi do próżności, ale powiedzmy sobie wprost — lubimy przyjemne w odbiorze przedmioty oraz aplikacje. Każdy chciałby korzystać z interfejsu, na który patrzy się miło. Właśnie takim tokiem rozumowania wykazali się deweloperzy odpowiedzialni za nową wersję Duolingo.

Nowy interfejs Duolingo

Duolingo nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. To multiplatformowa aplikacja służąca do nauki języków obcych. Prostota obsługi, grywalizacja oraz sensowny system punktacji sprawiają, że jest ona także skuteczna. Oczywiście w stopniu ograniczonym, ale chyba każdy zdaje sobie sprawę z tego, że pewnego poziomu nie da się przeskoczyć, pracując na dość prostym narzędziu. Niemniej, chcąc nabyć początkowe umiejętności związane z danym językiem, warto sięgnąć po tytułową produkcję. Tym bardziej że doczekała się ona solidnego redesignu.

Wszystko wygląda teraz bardziej bajkowo, ale również czytelniej. Po krótkiej zabawie z apką mogę stwierdzić, że może ona jeszcze skuteczniej przyciągnąć do zabawy/nauki osoby młodsze. Dla starszych interfejs będzie po prostu czytelniejszy.

Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z Androidem oraz iOS, a także w przeglądarce internetowej.

Źródło: Duolingo

Dodaj komentarz

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...