Nowe zasady

Nowe zasady na Facebooku. Powinieneś je poznać

Niebieski serwis społecznościowy ewoluuje. Facebook wprowadza nowe zasady dotyczące odwołań odnoszących się do usuniętych postów, ale to nie wszystko. Zuckerberg postanowił ponadto zaktualizować Standardy Społeczności, które są teraz czytelniejsze i bardziej szczegółowe.

Nowe zasady

Afera Facebooka z Cambridge Analytica nie cichnie. Tym bardziej cieszę się z tego, że o Facebooku mogę napisać w nieco innym kontekście. Otóż od dziś, FB będą rządzić dwie nowe zasady, a uściślając — zbiory zasad. Pierwsza dotyczy bezpośredniej możliwości odwoływania się o decyzji o usunięciu postu, druga traktuje o zmianach w Standardzie Społeczności Facebooka. Jeśli należycie do aktywnych użytkowników FB, powinniście zapoznać się z nowościami.

Nowe zasady odwołań na Facebooku

Z pewnością części z was zdarzyły się sytuacje, w których efekcie władze serwisu zdecydowały się na usunięcie konkretnego posta. Od teraz możliwość zgłaszania zastrzeżeń co do decyzji będzie znacznie rozszerzona i obejmie także pojedyncze treści.

Możliwość odwoływania się pokazuje, że Facebook liczy się ze zdaniem użytkowników. Mało tego — wygląda na to, że każda sprawa będzie rozpatrywana w czasie krótszym niż doba.

Standardy Społeczności

Kolejną zmianą jest rozszerzenie otwartych Standardów Społeczności o te, które dotychczas znane były jedynie moderatorom Facebooka. W związku z oficjalnym dostępem do kryteriów pozwalających na określenie zachowań zakazanych, każdy może od teraz sprawdzić, czego nie powinien robić w serwisie społecznościowym Zuckerberga. Poniżej krótka ściągawka, z której dowiecie się na co zwracać uwagę publikując posty oraz komentarze na Facebooku.

Nowe zasady zabraniają

  • Mowy nienawiści
  • Dyskryminacji rasowej
  • Dyskryminacji płciowej
  • Dyskryminacji mniejszości seksualnych
  • Dyskryminację chorych
  • Używania zwrotów obrażających innych użytkowników serwisu

Z pełnymi Standardami Społeczności Facebooka możecie zapoznać się pod TYM adresem.

Źródło: Facebook, Digital Trends

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...