Nokia 2

Nowości HMD Global — Nokia 2.1, Nokia 3.1 i Nokia 5.1

Firma HMD Global jest obecnym właścicielem marki Nokia i co by złego nie mówić o koncernie, świetnie prowadzi on linię smartfonową. Nowości sprzętowe Nokii przez rynek konsumencki odbierane są naprawdę ciepło, przez co producent stosunkowo często rozszerza swoje portfolio produktowe. Czy jest w nim miejsce na odświeżone modele 2, 3 i 5?

Nokia 2

Skłamałbym, pisząc, że prezentacja smartfonów Nokia 2.1, 3.1 oraz 5,1 była wielką światową premierą. HMD wprowadziło urządzenia po cichu, na moskiewskim evencie. Nie oznacza to jednak, że odświeżenia modeli podstawowych nie są warte uwagi. Sprawdźmy więc, co kryją nowości produktowe.

Nokia 2.1 — lepiej, choć dalej budżetowo

Sprzęt jest bliźniaczo podobny do modelu podstawowego, lecz producent zdecydował się poprawić jego najsłabsze punkty, taki jak procesor. Naprawdę mizerny Snapdragon 212 ustąpił miejsca modelowi z oznaczeniem 425. To, jak sądzę, wpłynie pozytywnie na wydajność, ale nie spodziewajmy się cudów. 1 GB RAM zestawiony z grafiką Adreno nie będzie demonem prędkości nawet w produkcie sygnowanym programem Android Go.

Przypomnę tylko, że Noki 2.1 otrzymała 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości HD, podwójne głośniki, Bluetooth 4,2 oraz 8 GB pamięci wbudowanej, za co przyjdzie nam zapłacić 115 dolarów.

Nokia 3.1

Nokia 3

Pierwsza wersja “trójki” zbierała cięgi od recenzentów. Winne było nieco kapryśne działanie urządzenia. Niemniej, Nokia 3 była sprzętem naprawdę popularnym. Czy podobnie będzie wyglądała przyszłość odświeżonego smartfona, który otrzymał ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6750, 2 GB/ 3 GB RAM oraz 16 GB / 32 GB pamięci na dane użytkownika? Tak sądzę, zwłaszcza że model 3.1 przynależy do projektu Android One — to gwarantuje błyskawiczne aktualizacje, tak pożądane w świecie Zielonego Robota.

  • 5.2-calowy ekran
  • Proporcje 18:9
  • Rozdzielczość HD+
  • Aparat główny 13 Mpix
  • Kamerka do selfie 8 Mpix
  • Akumulator 2990 mAh

Nokia 5.1

Nokia 5

Na koniec zostawiłem model, w mojej ocenie, najciekawszy. Nokia 5.1 to średniak z aspiracjami. Wygląda świetnie i cechuje się kilkoma smaczkami, które mogą znacząco poprawić komfort użytkownika.

Odświeżona “piątka” otrzymała 5,5-calowy ekran Full HD+ z proporcjami 18:9. Szkło 2.5 pokryto warstwą Corning Gorilla Glass. Za wydajność odpowiada tutaj układ MediaTek Helio P18, 3 GB / 4 GB RAM oraz 32 / 64 GB RAM. Aparaty przedstawiają się podobnie, jak w “trojce”.

Zapraszamy do skorzystania z naszego sklepu internetowego, w którym znajdziecie inne równie ciekawe smartfony.

Źródło: Digital Trends, HMD Global

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...