Xperiat2ultra750x300

Nowości Sony – poznajcie Xperia E1 oraz Xperia T2 Ultra

W ofercie Japońskiego producenta pojawiły się dwa nowe modele o zróżnicowanej konfiguracji. Jak widać Xperia Z1 Compact zaprezentowana na tegorocznych targach CES nie była jedyną niespodzianką Sony.

Xperiat2ultra750x300

 

Producent postanowił rozszerzyć linię Xperia o dwa naprawdę ciekawe urządzenia. Jednym z nich jest Xperia T2 Ultra, reprezentująca kategorię Phabletów. Nie jest to co prawda najmocniejsze urządzenie w swojej klasie, lecz dzięki temu jest szansa na rozsądną cenę.

Opisywany model został wyposażony w 6-calowy ekran IPS, wyświetlający obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli. Za wydajność odpowiada czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon, taktowany zegarem 1.4 GHz, wspierany grafiką Adreno 305 oraz 1 GB pamięci RAM. Jest dobrze, lecz po Phablecie spodziewałem się mocniejszej konfiguracji.

http://www.youtube.com/watch?v=wVAY3-Gbfjo#t=49

Wymiary urządzenia pomimo zastosowania ogromnego ekranu oraz baterii o pojemności 3000 mAh są bardzo rozsądne. Patrząc przez pryzmat konkurencji mógłbym pokusić się o stwierdzenie, że smukłość (7.6 mm) urządzenia robi wrażenie. Dodajmy do tego niewielką wagę (172 g) i mamy całkiem przyjazne narzędzie.

Kolejnym urządzeniem jest model Xperia E1. Według producenta kompaktowy smartfon ma służyć głównie do rozrywki, lecz osobiście obawiam się, że specyfikacja nie pozwoli sprostać temu zadaniu. 4 – calowy ekran, pracujący w rozdzielczości 800 x 480 pikseli, choć czytelny, do oglądania filmów nadaje się średnio. 4 GB pamięci flash nie pozwolą na przechowywanie dużych plików multimedialnych, co znów w pewnym stopniu ogranicza możliwości Xperii E1.

http://www.youtube.com/watch?v=s1L2lSkVy_k

Nie oznacza to, że sprzęt jest kiepski. W kwestii designu, konstruktorom należą się pochwały, gdyż urządzenie jest naprawdę eleganckie. Dwurdzeniowy procesor z zegarem 1.2 GHz i układem graficznym Adreno 305 powinien radzić sobie całkiem nieźle. Powinien, lecz nie jest to pewnik, gdyż do dyspozycji dostajemy niewielką pamięć operacyjną (512 MB).

Obydwa opisywane modele występują w wersji na jedną lub dwie karty SIM. Po zapoznaniu się z konfiguracją nowych Xperii oraz zważając na niedawną premierę „Mini Flagowca” – Z1 Compact, podejrzewam, że urządzenia nie będą należały do drogich.

Źródło: http://www.xperiablog.net

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...