You are here
Nowy 16-calowy MacBook Pro i 32-calowy monitor 6K — raport Kuo artykuły News 

Nowy 16-calowy MacBook Pro i 32-calowy monitor 6K — raport Kuo

Niezawodny w kwestii sprawdzalności analityk Ming-Chi Kuo wydał właśnie notę dla inwestorów, w której wylicza nadchodzące premiery sprzętu Apple, który trafi na półki sklepowe w 2019 roku. W dokumencie pojawiają się prawdziwe nowości — 16-calowy MacBook Pro, 32-calowy monitor 6K oraz kilka szczegółów związanych z iPhone’ami i iPadami.

MacBook Pro
fot. Pixabay

Ming-Chi Kuo nie jest człowiekiem znikąd. To znany w branży analityk specjalizujący się w przewidywaniu przyszłych, choć nieodległych w terminie ruchów Apple. Jego typowania sprawdzają się niemal stuprocentowo, dlatego też dzisiejsze doniesienie możemy z czystym sumieniem wziąć za pewnik.

Zupełnie nowy MacBook Pro 16 i olbrzymi monitor 6K

Powiedzmy sobie jasno. Mimo że Apple w dalszym ciągu zarabia ogromne kwoty, a „księgowy” Cook potrafi nimi rozsądnie rozporządzać, firma ma problemy wizerunkowe. Nie mam tu na myśli żadnych wpadek, a zwykłe spadki sprzedaży. Te są nieodłącznym elementem prowadzenia biznesu, szczególnie działającego w obszarze nowych technologii. Problem sadowników wydaje się spowodowany dwoma czynnikami, które, jakby nie patrzeć, są ze sobą ściśle połączone. Chodzi o stagnację w innowacyjności oraz kłopotliwy dla klientów progres cenowy. Tim Cook zdaje sobie sprawę, że jest to czas, w którym trzeba podjąć wymierne działania. O ile obniżenie cen jest raczej mało realną wizją, o tyle nowości sprzętowe mogą zachęcić wielu do kupna nowych komputerów lub innych urządzeń z logo nadgryzionego jabłka na obudowie.

Jeśli wierzyć Kuo, Apple pokaże w tym roku nowego MacBooka Pro wykorzystującego 16-calowy wyświetlacz. To mocna zmiana w portfolio i może oznaczać zdobycie nowych klientów. Całkiem ciekawie zapowiada się także monitor o przekątnej 32-cali, który wyświetlałby obraz w rozdzielczości 6K. Brzmi interesująco, ale to nie wszystko.

iPady i iPhone’y 2019

Rynek nie żyje wyłącznie komputerami, nawet jeśli jest to MacBook Pro. Raport wspomina także o smartfonach oraz tabletach Apple.

iPhone’y na rok 2019 otrzymają te same proporcje ekranowe (6,5-cala, 5,8-cala oraz 6,1-cala) i nie uświadczymy w nich złącza USB-C. Sadownicy postawią na wykorzystywany dotychczas Lightning. Smartfony dostaną także możliwość ładowania indukcyjnego innych urządzeń oraz nowe Face ID.

Kuo wspomina o dwóch nowych iPadach Pro, pierwszym z 9,7-calowym ekranem, drugim wyposażonym w ekran o przekątnej 10,2-cala. Obydwa modele mają cechować smukłość oraz niewielkie ramki okalające wyświetlacz.

Źródło: 9to5MacTheVerge

Related posts

Leave a Comment