You are here
LG nie zaprezentuje składanego smartfona i tłumaczy powody artykuły News 

LG nie zaprezentuje składanego smartfona i tłumaczy powody

Nadchodzące targi MWC 2019 będą miejscem premier wielu urządzeń ze składanymi ekranami. Swoje propozycje na targach oraz poza wydarzeniem pokażą Samsung, Xiami oraz pozostali. Zabraknie niestety LG, które już teraz zaprzeczyło uczestnictwa we wspomnianym wyścigu o innowacyjność.

LG
fot. LetsGoDigital

Zainteresowanie składanymi konstrukcjami, przynajmniej teoretyczne, jest ogromne. Nie ma jednak pewności, czy przełoży się to na sukces konsumpcyjny w postaci świetnej sprzedaży. Giganci branży mogą pozwolić sobie na pewnego rodzaju eksperymenty. Nawet jeśli miałby zakończyć się porażką. Jednak LG nie chce w tym momencie ryzykować i tłumaczenia szefa działu LG Mobile Briana Kwona zdają się uzasadniać decyzję.

LG nie pokaże składane smartfona, nie teraz

Szef działu LG Mobile w wypowiedzi dla The Korea Times przekazał, iż firma obserwuje zainteresowanie składanymi smartfonami, a nawet rozważała wprowadzenie takowego do swojego portfolio. Zaważając na to, że wspomniany rynek jest jeszcze młody i nie ma pewności, w jakim kierunku pójdzie rozwiązanie, Koreańczycy na ten moment chcą skupić się na tradycyjnych smartfonach. Umocnienie swojej pozycji może pomóc w przyszłej potencjalnej premierze składanego sprzętu.

Podczas tegorocznych Consumer Electronics Show południowokoreański producent pokazał nowy zwijany TV, co odbiło się w sieci niemałych echem. Niestety, produkcja zwijanych ekranów w telewizorach nie jest równoznaczne z wykorzystaniem technologii na rynku mobilnym. Na takie działania musimy jeszcze zaczekać.

Źródło: TheVergeKoreaTimes

Grafika

Related posts

Leave a Comment