Czarny YouTube

Nowy czarny YouTube dla wszystkich

Google wzięło się na redesign jednej z najważniejszych usług w swoim portfolio. Efektem prac oddelegowanego do tego zadania zespołu jest nowy czarny YouTube.

Czarny YouTube

YouTube, podobnie jak inne webowe usługi ewoluuje. Dostosowanie aplikacji przeglądarkowych do nowych standardów wizualnych jest zabiegiem koniecznym. Lekceważenie poczucia estetyki, jakim wykazują się internauci, może być kosztowne nawet dla giganta pokroju Google. Z tego też powodu, firma zdecydowała się odświeżyć swój serwis z materiałami wideo. Zmiany nie są rewolucyjne, ale z pewnością poprawią w sposób znaczący komfort użytkowania YT. Do rzeczy.

Nowy czarny YouTube — kolory to nie wszystko

Gigant z Mountain View odświeżając swój produkt, miał jeden, wydawałoby się niewielki problem. Otóż, obecnie panuje moda na interfejsy dostosowujące się do pory dnia oraz warunków oświetleniowych. Rozwiązania są w zasadzie dwa. Pierwsze dotyczy ograniczenia emisji niebieskiego światła, za co podziękują nam oczy i mózg. W zasadzie ficzer jest kapitalny, ale wiąże się z nim pewna niedogodność. Otóż zmiana kolorów niesie za sobą pogorszenie odbioru barw, a co za tym idzie — zakrzywia to obraz całego materiału. Drugi wariant zakłada zmianę szaty graficznej, która byłaby nacechowana ciemniejszą kolorystyką. Jak się zapewne domyślacie, Google wybrało opcję numer dwa.

Jak prezentuje się nowy czarny YouTube? W mojej ocenie sam dobór barw jest po prostu świetny. Idealnie sprawdza się w przypadku wieczornego “buszowania” po serwisie, ale rozwiązanie jest na tyle przyjazne, że rozważam wykorzystywanie go jako “stałą” modyfikację. Kolorystyka to jednak nie wszytko…

Google odświeżając webową odsłonę YouTube’a skupiło się nie tylko na zmianie barwy dominującej. Gigant poszedł o krok dalej. Jak łatwo zauważyć interfejs został pozbawiony dodatkowych ramek, zaś całość strony odbiera się jako przejrzystszą. Nie oznacza to, że nowy wygląd spodoba się wszystkim. Nie mniej jednak uważam, że warto spróbować, zwłaszcza że nie tylko o wygląd chodzi. Firma zapewnia, że jedną ze zmian jest wdrożenie szybszej niż dotychczasowa technologii, co oznacza, że materiały będą ładowały się efektywniej. To wbrew pozorom ogromna zmiana i warto przejść na nowy YT choćby dla niej.

Koniec testów — nowy czarny YouTube dla wszystkich!

Google od dobrych kilku tygodni testowało nowy interfejs na ograniczonej liczbie użytkowników. Z czasem mogli do nich dołączyć kolejni chętni. Wystarczyło tylko wykonać kilka zasadniczo prostych kroków. Nie mniej jednak, dalej mówiliśmy o usłudze testowej. Dziś jest to już pełnoprawny, stabilny interfejs. Dlatego też zaskakuje mnie to, że nie stał się on jeszcze domyślnym. Chcąc uruchomić nowy wariant, wystarczy udać się pod TENadres i wyrazić zgodę na aktywacje nowego przejrzystego układu stron wraz z możliwością uruchomienia ciemnego motywu. Czy warto?

Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie sam, ale po raz kolejny zaznaczę, że naprawdę warto dać szanse nowemu rozwiązaniu, które w mojej ocenie jest genialne. Mam tylko nadzieję, że Google podejdzie podobne do rozwoju innych aplikacji webowych w tym kalendarza oraz Gmaila. Obydwa produkty trącą już myszką, przez co przesiadłem się na zewnętrzne oprogramowanie w postaci aplikacji klienckich. Organizacja dnia codziennego jest dla mnie niezwykle istotną czynnością, dlatego wolę czynić proces w miejscu przyjaznym również pod względem graficznym. Uważam, że wśród użytkowników rzeczonych usług, gros ma podziela moje zdanie.

Źródło: Google, YouTube

Dodaj komentarz

3833 More posts in artykuły category
Recommended for you
Vivo X30 Pro
Rynek smartfonów w 2023 roku

2023 rok będzie przełomowym momentem dla rynku smartfonów. W ciągu najbliższych kilku lat możemy spodziewać...