Nowy Far Cry zapowiedziany od razu z datą premiery

Seria Far Cry przeżywa swoje wzloty i upadki, pozostając jedną z głównych marek Ubisoftu od lat. Gry z cyklu zazwyczaj prezentują niezły poziom, zapewniając fanom strzelanin rozrywkę prawie co roku. Właśnie została zapowiedziana najnowsza odsłona, która toczyć się będzie… w epoce lodowcowej.

Mało kto pamięta już, że pierwsza odsłona Far Cry została stworzona przez Crytek, który wraz z opuszczeniem szeregów developerów tworzących dla Ubisoftu porzucił swoją markę. Wydawca w tym czasie postanowił kontynuować cykl z własnym studiem, które miało przygotować kilka kolejnych odsłon. Efekt tego możecie ocenić sami, ale prawda jest taka, że Far Cry pozostaje, obiektywnie, jedną z najlepszych jakościowo gier wydawanych przez Ubisoft. Wczoraj francusko-kanadyjski wydawca opublikował zwiastun i datę premiery najnowszej gry z cyklu: Far Cry Primal.

http://www.youtube.com/watch?v=LJ2iH57Fs3M

Rozgrywka Far Cry Primal będzie toczyć się w epoce lodowcowej, a to znaczy, że Ubisoft podąża za trendami obecnej generacji gier, oglądając się na takie tytułu jak ARK czy choćby Horizon: Zero Dawn. W najnowszym tytule z serii Far Cry wcielimy się w członka jednego z prymitywnych plemion, zapolujemy na mamuty, powalczymy o własne życie z tygrysami szablo-zębnymi, a także z innymi plemionami żądnymi krwi. Całość rozgrywki ma się opierać głównie na aspektach łowieckich, skradaniu i eksploracji otoczenia, jak zazwyczaj w serii; jednak tym razem dostaniemy znacznie bardziej ograniczone środki do eksterminacji przeciwników, które ograniczą się do prostego łuku, kamieni czy dzid. Gra ma ukazać się 23 lutego i być godnym następcą poprzednich tytułów z krzyczącego cyklu.

Ubisoft na razie nie zapowiedział obecności dinozaurów lub innego rodzaju gameplayu, który wykracza poza przygody Flintstonów, jednak wspominając pierwsze Assassins Creed i skłonność wydawcy do tanich twistów, może okazać się, że Primal nie ograniczy się tylko do rzucania kamieniami w mamuty. To może chociaż spotkamy Sida i Mańka? 😉

Źródło: machinima

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...