DisplayDock1

Display Dock — dzięki niewielkiemu pudełeczku zmienimy Lumie w Komputer

Wczorajsza konferencja Microsoftu w Nowym Jorku to nie tylko telefony i hybrydy. Gigant z Redmond zaprezentował również HUB, który rozszerza możliwości smartfonów o klasyczny pulpit. Brzmi niesamowicie, ale tak właśnie działa tryb Continuum w Windows 10.

DisplayDock1

Display Dock, bo tak nazwano tytułowe urządzenie, to nic innego jak będące swoistym pomostem pomiędzy Lumią (choć nie tylko) a monitorem. Wspomniane połączenie pozwoli na uruchomienie pełnoprawnego systemu operacyjnego, właściwie przy użyciu telefonu. Naturalnie nie każda słuchawka obsłuży tryb Continuum — na chwilę obecną możemy mówić (jedynie) o trzech modelach telefonów: Lumia 950, Lumia 950 XL oraz Acer Jade Primo.

Sam Display Dock został wyposażony w trzy wyjścia USB, dzięki którym podłączymy do urządzenia klawiaturę, mysz, czy w razie potrzeby drukarkę. Nie zapomniano również o coraz bardziej popularnym wejściu USB Type-C oraz dwóch portach do przesyłu obrazu w rozdzielczości do 1920 x 1080 pikseli (Display Port oraz HDMI).

DisplayDock3

Wymiary huba to 64,1 x 25,6 x 64,1 przy zachowaniu stosunkowo niewielkiej wagi 230 gramów. Zgrabne urządzenie posiada też diodę, dzięki której będziemy w stanie rozpoznać typ połączenia oraz kabel o długości 1 metra.

Osobiście kupuję pomysł firmy z Redmond. Czuję, że przed trybem Continuum, jak i przed samym Microsoftem roztacza się świetlana przyszłość. Po rozmowie ze znajomymi mogę śmiało stwierdzić, iż moje przypuszczenia nie należą do odosobnionych. Nie mogę doczekać się momentu, w którym będę mógł na własne oczy przekonać się, jak rozwiązanie działa w praktyce i czy rzeczywiście zlikwiduje potrzebę posiadania kilku urządzeń komputerowych w domu.

Displaydock2

Teraz zła wiadomość — na chwilę obecną nie jest jeszcze znana cena urządzenia ani dokładna data wprowadzenia go na rynek. Mam tylko nadzieję, że nie potrwa to dłużej niż kilka miesięcy, gdyż firma powinna teraz popłynąć na fali, którą wywołała wczorajsza prezentacja. W przeciwnym razie nowy pomysł Microsoftu skończy jako kolejna niewykorzystana szansa, a tego nie życzę ani producentowi „okienek”, ani tym bardziej fanom marki.

Źródło: Microsoft, własne.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...