Nowy Flagowiec Sony – Xperia Z1

Design nowego  urządzenia Sony nie odbiega zbytnio od tego co firma pokazała w poprzednim flagowcu. Pewne rzeczy zostały tutaj doszlifowane, lecz najważniejszy w nowej Xperii jest Aparat. Producent chce przyciągnąć do siebie klientów oferując naprawdę ciekawe funkcje fotograficzne.

Sony-Xperiaz1zz750x300

Aluminium i hartowane szkło – tak najłatwiej podsumować wygląd bryły Xperii. Przedni 5-calowy ekran Triluminos (1080p) został pokryty Gorilla Glass 3, zaś tył urządzenia jest chroniony innym wzmacnianym szkłem. Mowa o Dragontrail, które, choć niedoceniane, zaczyna pojawiać się w coraz większej ilości urządzeń.

Naturalnie, jak już wcześniej zapowiadano, Xperia uzyskała certyfikaty IP55 oraz IP58. Dla użytkownika oznacza to, że urządzenie jest wodoszczelne, a nie wodoodporne jak w przypadku wielu innych smartfonów.

Specyfikacja – pozwoli na płynne działanie całego interfejsu. Mamy tu bowiem do czynienia z układem Snapdragon 800 (czterordzeniowy), taktowanym 2.2 GHz, który jest wspierany 2GB pamięci RAM. Takie podzespoły muszą mieć spory apetyt na prąd, lecz to nie będzie stanowiło problemu. Sony umieściło w Xperii baterie o pojemności 3000 mAh.

Aparat – posiada 20,7 Megapikselową matrycę CMOS oraz szerokokątny obiektyw G Lens z przesłoną f/2.0.  Taka konfiguracja wraz z Xperia Camera Applications pozwala na wykonywanie wysokiej jakości zdjęć. Skoro już jesteśmy przy aplikacjach…

Efekty AR – składanie zdjęć przy pomocy rzeczywistości rozszerzonej,

Social Live – transmisja live na własnym profilu na FB,

Timeshift Burst – technologia, dzięki której możemy wykonać do 61 zdjęć w ciągu 2 sekund.

Sony, mimo iż właściwie zmodyfikowało koncepcje poprzedniego flagowca, ma sporą szansę odnieść sukces w przypadku Xperii Z1. Od pewnego czasu na rynku technologii mobilnych jest swojego rodzaju BOOM na funkcje fotograficzne. Japoński producent idąc w tym kierunku postępuje słusznie.

Dodaj komentarz

263 More posts in mobile category
Recommended for you
TikTok
TikTok zagrożeniem bezpieczeństwa? Według armii USA — tak

Żołnierze pełniący służbę dla Stanów Zjednoczonych nie powinni korzystać z aplikacji TikTok. Tak przynajmniej twierdzą przedstawiciele...