You are here
Nowy gameplay Chernobylite – będzie się działo i będzie dziwnie Gry pc 

Nowy gameplay Chernobylite – będzie się działo i będzie dziwnie

W sieci pojawił się Nowy gameplay Chernobylite, czyli gry od polskiego studia The Farm 51. Sam tytuł już od dawna jest na ustach wszystkich, którzy interesują się tematyką post-apo lub samym Czarnobylem. Teraz możemy spojrzeć na to, jak wygląda produkcja oraz zobaczyć fragment naprawdę interesującej misji. Bo w grze będzie się działo dużo… dziwnego.

Nowy gameplay Chernobylite
Fot. The Farm 51 / Chernobylite

The Farm 51 od dłuższego czasu już rozwija swój najnowszy projekt, a kolejny fragment rozgrywki z ich nowego dzieła pokazuje, że nie zmarnowali nawet minuty danego im czasu. Firma jakiś czas temu zdecydowała się nawet na uruchomienie akcji crowdfundingowej na Kickstarterze, by zebrać dodatkowe środki na dopieszczenie oraz rozbudowanie projektu. Patrząc na to, co zaprezentowano na targach GamesCom 2019, widać, że firma wie jak dobrze wydawać powierzone im pieniądze. Projekt wygląda zachwycająco.

Nowy gameplay Chernobylite

Jeżeli kiedyś zastanawialiście się, jak może wyglądać wnętrze elektrowni w Czarnobylu, to teraz już nie musicie. Ekipa z The Farm 51 odwzorowała dla was pomieszczenia niemal idealnie, a przynajmniej tak nam się wydaje. Nowy gameplay Chernobylite zabiera nas właśnie do miejsca, gdzie zaczęła się cała tragedia, choć pojawiamy się tam dobre trzydzieści lat po wybuchu. Jednak nowy fragment rozgrywki pokazuje też samą elektrownię w innym czasie, ponieważ sterowany przez gracza bohater, czasem zanurza się w świecie swoich wspomnień. Nie musimy chyba dodawać, że nie są one najprzyjemniejsze.

Nowy gameplay Chernobylite przenosi nas więc w kilka okresów, bo choć z początku poruszamy się już po elektrowni w czasie „teraźniejszym”, to widzimy jak wyglądał sam moment wybuchu i chwilę po samej tragedii. Igor, czyli postać, którą będziemy sterować była na miejscu w chwili katastrofy, a teraz powraca tam z jednego powodu. Chce odkryć, co stało się z jego ukochaną, która zniknęła dobrych trzydzieści lat temu. Jak przystało na grę, czyli coś co powinno być mimo wszystko rozrywką, nie ma co liczyć na kurczowe trzymanie się faktów. O ile katastrofa faktycznie miała miejsce, to już niektóre wydarzenia po niej ukazane w produkcji, to już czysta fikcja. I właśnie ta fikcja rozbudza wyobraźnię, bo widać, że The Farm 51 nie poszło na łatwiznę i przygotowało bardzo interesującą kampanię fabularną.

Wyrwy w czasoprzestrzeni

Wiadomo, że katastrofa w Czarnobylu rozpalała i dalej rozpala wyobraźnię. Nie inaczej będzie w przypadku Chernobylite, gdzie główny bohater będzie mógł podróżować w czasie i przestrzeni, a przynajmniej tak może się wydawać, bo nie jesteśmy biegli z fizyki. Podczas wizyty w elektrowni i próby znalezienia pewnego ważnego dla fabuł surowca, na miejscu pojawia się ktoś jeszcze. Kim jest Czarny Stalker i dlaczego atakuje grupę, gdzie znajduje się Igor? Graczom przyjdzie rozwikłać więc znacznie więcej zagadek, niż tylko tą o tym, co stało się z ukochaną Igora.

Obserwując nowy gameplay Chernobylite można dojść do wniosku, że produkcja będzie mieszkanką gry akcji i skradanki, choć z naciskiem raczej na to drugie. Nie zabraknie także elementów nadprzyrodzonych, co zresztą doskonale widać w udostępnionym przez studio materiale. Sama oprawa graficzna także robi niemałe wrażenie, bo już samo odwzorowanie lokacji wbija w fotel. Widać, że wycieczki do Czarnobyla, które odbywali pracownicy studia, nie poszły na marne. Produkcja pojawi się we wczesnym dostępie już jesienią na Steam, więc niedługo będzie można sprawdzić, jak wyglądają lasy wokół elektrowni i jakie tajemnice się tam kryją. Czekamy!

Nowe gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: The Farm 51 / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment