You are here
Chernobylite na Kickstarter i nowy zwiastun od polskiego studia Gry pc 

Chernobylite na Kickstarter i nowy zwiastun od polskiego studia

Zgodnie z zapowiedzią twórców, czyli studia The Farm 51, wystartowała kampania Chernobylite na Kickstarter. Oznacza to, że gracze czekający na nowo produkcję, mogą wesprzeć jej twórców i dorzucić od siebie kilka złotych, by gra osiągnęła jeszcze lepszy poziom. Udostępniono także kolejny trailer, który pokazuje, jak wygląda skażona strefa w grze. Jest na co czekać!

Chernobylite na Kikstarter

Coraz więcej firm prosi swoich fanów o to, żeby ci wspomogli ich finansowo przy realizacji konkretnego projektu. Od dawna robi tak chociażby Xiaomi, które jest przecież światowym gigantem, więc pieniędzy nie powinno im brakować. Jednak taki model finansowania zapewnia od razu pewną bazę klientów, którzy mogą dalej reklamować konkretny produkt. O ile ten oczywiście im się spodoba, a wygląda na to, że nowa gra gliwickiego studia może takim produktem być. Właśnie wystartowała jej kampania na Kickstarter. Co można tam zrobić?

Chernobylite na Kickstarter

Kampania Chernobylite na Kickstarter została ogłoszona jakiś czas temu, ale dopiero dziś została oficjalnie wypuszczona do serwisu. Można się zastanawiać, dlaczego The Farm 51, które ostatnio sporo zarobiło na World War 3, zdecydowało się na taki ruch, ale powód jest banalnie prosty. Przynajmniej nam się tak wydaje. Chodzi o zainteresowanie fanów nowym tytułem. Twórcy po opublikowaniu pierwszych materiałów z gry, zaczęli dostawać informacje od użytkowników, że ci są zachwyceni. Na tyle, że chcieliby więcej, a to oznaczało powrót na Ukrainę, czyli dodatkowe koszta produkcyjne.

Budżet na grę musiał być pewnie z góry ustalony, więc dodatkowe rzeczy trzeba było jakoś sfinansować. Tak przynajmniej uważamy, bo nie lubimy doszukiwać się teorii spiskowych, że ktoś chce naciągnąć fanów na ich pieniądze. Naszym zdaniem, Chernobylite na Kickstarter to bardzo dobry pomysł, który miejmy nadzieję uda się zrealizować do końca. Kampania trwa 30 dni i kończy się 11 maja, więc jest jeszcze trochę czasu, by dorzucić od siebie kilka groszy. Kwotę potrzebną do realizacji dodatkowych zadań ustalono na 100 tysięcy dolarów, a już teraz jest ich ponad 25 tysięcy. Jedna czwarta w zaledwie pół dnia to fenomenalny wynik, więc The Farm 51 powinno być spokojne o finansowanie dodatkowej zawartości.

https://youtu.be/olT2ctXXcik

Co otrzymają wspierający?

Chernobylite na Kickstarter to oczywiście odpowiednie progi, za które można dostać od twórców specjalne dodatki. Najmniejszy z tych progów wynosi 2 dolary, a w zamian otrzymamy wtedy tapetę, Digital Artbook oraz specjalne podziękowania od zespołu tworzącego produkcję. Wpłacając już np. 15 dolarów, dostanie się dostęp do specjalnej wersji demonstracyjnej gry. Ta ma pojawić się w maju, a gracze będą mogli spędzić w grze około 60-90 minut.

Najbardziej interesujący jest oczywiście największy z progów, który tutaj został wyznaczony na 2500 dolarów lub więcej. Co czeka wspierających? Wycieczka po Czarnobylu, choć trzeba zaznaczyć, że dojazd na miejsce oraz zakwaterowanie trzeba załatwić sobie samodzielnie. Do tego dochodzi oczywiście sama gra, klucze do wersji Early Access na Steam, koszulka, specjalny (prawdziwy) strój Black Stalker oraz nasza twarz w produkcji. Firma ją zeskanuje, a my będziemy mogli podziwiać siebie samych w formie digitalowej.

Takich zestawów jest dziesięć, a jeden został już wykupiony, więc warto się pośpieszyć. Jeżeli oczywiście dysponujecie odpowiednimi środkami ku temu. Wierzymy w to, że kampania na Kickstarter przyniesie pożądany efekt, a sama gra pojawi się w zapowiedzianym terminie. Czyli kiedy? Otóż wpierający będą mogli zagrać w wersję demo już w maju, a w listopadzie ma pojawić się wersja Early Acces na Steam. Pełna wersja produkcji ma zadebiutować na rynku w drugiej połowie 2020 roku. Ta w pierwszej kolejności pojawi się jedynie w wersji na PC, ale Chernobylite ma zawitać także na konsole, choć nie wiadomo jeszcze, kiedy dokładnie miałoby to nastąpić.

Co nas czeka w Chernobylite?

Survival horror od The Farm 51 ma dziać się w skażonej strefie wokół elektrowni atomowej. Gracze będą mogli eksplorować nieodkryte jeszcze tereny, a także sami wytwarzać pomocne do przetrwania przedmioty. Do tego dochodzi jeszcze element zawierania sojuszy z innymi stalkerami czy zmierzenie się z własnymi lękami. Tak o głównych cechach rozgrywki piszą sami jej twórcy:

CHERNOBYLITE – GŁÓWNE CECHY ROZGRYWKI

Odkrywaj piękną, a jednocześnie przerażająco dokładną rekonstrukcję Czarnobylskiej Strefy Wykluczenia

Współpracuj lub rywalizuj z innymi stalkerami ze Strefy. Pamiętaj jednak, że nigdy nie możesz im ufać, bo każdemu przyświeca jakiś ukryty cel. Zawsze.

Staw czoła znanym i nieznanym Ci dotąd zagrożeniom

Zanurz się w nieliniowej, ekscytującej opowieści, w której fikcja miesza się z rzeczywistością

Zrób dobry użytek ze swojej wiedzy z zakresu fizyki i chemii, aby stworzyć sprzęt niezbędny do przetrwania i efektywnie zarządzać zapasami

Walcz z przerażającymi potworami i demonami, które przybyły z alternatywnej rzeczywistości

Zbieraj i analizuj dane za pomocą zestawu zaawansowanych narzędzi do badania skażonego środowiska.

Czekamy! Akcję na Kickstarter, znajdziecie wchodząc pod TEN ADRES.

Nowe PC-ty oraz laptopy, które pozwolą wam odpalić każdą grę, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Kickstarter / Steam / The Farm 51 / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment