Nowy Google Chrome dla Windowsa i Androida

Dziś zostały udostępnione update’y dla przeglądarki internetowej Google. Aktualizacja dotyczy zarówno posiadaczy desktopowej, jak i mobilnej (Android) wersji aplikacji. Tym razem skupiono się na poprawie bezpieczeństwa… ale nie tylko.

Chromegoogless750x300

W „pełnej” wersji przeglądarki załatano aż 50 dziur związanych z bezpieczeństwem, dodano nowe interfejsy API dla rozszerzeń i aplikacji, oraz uproszczono wyszukiwanie za pomocą obrazów. To nie wszystko, gdyż zostało tutaj zaimplementowanych wiele poprawek, co dla użytkownika oznacza zwiększenie wydajności oraz jeszcze lepszą stabilność podczas przeglądania zasobów sieci.

Wyraźnie widać, że Chrome jest dla giganta z Mountain View oczkiem w głowie. Google w ostatnim czasie dość często aktualizuje swoją przeglądarkę, a co najważniejsze dba o wysoki poziom bezpieczeństwa. Nic dziwnego, wszak konkurencja nie śpi.

Aplikacja Chrome na Androida również została zaktualizowana. Nie znajdziemy tutaj ogromu nowości, lecz wielu osobom powinny przypaść do gustu nowe gesty, którymi obsłużymy przeglądarkę. Chodzi tutaj głównie o przełączanie kart oraz przystępniejszy dostęp do menu opcji. Naturalnie i w przypadku Androida nie zapomniano o zwiększeniu poziomu bezpieczeństwa i stabilności.

Desktopowa wersja przeglądarki jest aktualizowana automatycznie. Niestety, w przypadku Zielonego Robota należy odwiedzić Google Play i pobrać update. Dostępność aktualizacji jest zależna od regionu, co oznacza, że niektórzy użytkownicy poczekają na nią dłużej niż inni.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...