Poznajcie pełną specyfikację nowego Nexusa

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia prezentujące nadchodzący smartfon z linii Nexus, lecz u nas dodatkowo możecie zapoznać się z jego dokładną konfiguracją sprzętową.

nexus-5-lg-d820-750x300

Powyższe zdjęcie jest poniekąd potwierdzeniem tego z czym spotkaliśmy się w przypadku wcześniejszych przecieków. Charakterystyczna obwódka aparatu oraz napis Nexus nie pozostawiają złudzeń… mamy do czynienia z nowym dzieckiem Google.

Dla większości osób, przy decyzji o zakupie nowej słuchawki, wygląd gra kluczową rolę. Z kolei dla innych istotniejsze jest to co ów smartfon ma „pod maską”. Dzięki dokładnemu prześledzeniu logów z LG D820 (nazwa kodowa nowego Nexusa) możliwe stało się odczytanie informacji na temat podzespołów zastosowanych w urządzeniu.

Tym oto sposobem dowiadujemy się, że Nexus 5 będzie napędzany jednostką Qualcomm Snapdragon 800 wspieraną przez 2 GB pamięci operacyjnej RAM. Zdjęcia wykonamy 8 Mpix aparatem znanym z modelu LG G2, lecz możemy do tego użyć także przedniej kamery pracującej w rozdzielczości 1.2 Mpix.

Podziwianie wcześniej wykonanych ujęć z pewnością będzie należało do przyjemności, gdyż w nowym Nexusie umieszczono 4.97-calowy ekran Full HD, z zagęszczeniem pikseli na poziomie 442 punktów. To naprawdę dobry wynik.

Urządzenie zostało wyposażone w najpopularniejsze moduły łączności, takie jak: Bluetooth 4.0, WiFi, NFC oraz GPS, co chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Zdziwić może natomiast bateria, gdyż znajdziemy tutaj akumulator o pojemności, zaledwie 2300mAh. Nie powinniśmy się tym przejmować, gdyż jak powszechnie wiadomo „czysty Android” może poszczycić się ponadprzeciętną optymalizacją.

Premiera urządzenia prawdopodobnie odbędzie się już w drugiej połowie października. Razem z Nexus 5, zadebiutuje również najnowsza wersja systemu Android KitKat.

Źródła: The Verge

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...