You are here
Nowy Half-Life? I tak i nie, bo Valve ma ciekawy pomysł Gry pc 

Nowy Half-Life? I tak i nie, bo Valve ma ciekawy pomysł

Valve postanowiło zrobić swoim fanom ogromną niespodziankę, ale ta nie jest dokładnie tym, czego oni mogliby sobie życzyć. Przynajmniej nie do końca, bo o ile nowy Half-Life powstaje i nawet będzie miał swoją premierę (co wcale takie oczywiste nie było), to produkcja nie będzie tym, na co czekali gracze od dobrych kilku lat. O co dokładnie chodzi?

Nowy Half-Life
Fot. Valve

Half-Life to jedna z tych produkcji, która uznawana jest za kultową i to praktycznie przez każdego gracza. Nie ma też drugiego takiego tytułu, którego kontynuacja jest tak bardzo wyczekiwana przez ludzi na całym świecie. Powstały setki, jeżeli nie tysiące internetowych memów, które poniekąd wyśmiewają tą sytuacje, a częściowo widać po nich, że graczom jest zwyczajnie… smutno. Valve ma jutro ogłosić coś wyjątkowego, ale już dziś wiemy, że nie będzie to pełnoprawna „trójka”. Co więc dostaniemy?

Nowy Half-Life

Czym będzie nowy Half-Life? Cóż, informacje, którymi zdążył podzielić się producent są jeszcze szczątkowe, ponieważ ograniczają się raptem do jednej wiadomości na Twitterze, ale to wystarczyło, by rozpalić wyobraźnie milionów graczy na całym świecie. Otóż w czwartek Valve ma wyjawić szczegóły na temat swojej nowej produkcji Half-Life: Alyx. I nie, nie będzie to kontynuacja Half-Life, a raczej jakiegoś rodzaju dodatek dziejący się w uniwersum gry, ale to i tak bardzo dobra informacja dla graczy. Niestety, ale nie dla wszystkich.

Half-Life: Alyx będzie bowiem produkcją stworzoną na potrzeby wirtualnej rzeczywistości i skierowaną do osób, które mają w domu odpowiedni sprzęt do jej doświadczania. Innymi słowy – bez hełmu VR, można zapomnieć o tym, że powróci się do świata gry. Jasne, kolejna produkcja osadzona w świecie wykreowanym przez Valve i tak cieszy, choć jest to zaledwie plaster na to, czego potrzebowali gracze. Niewykluczone jednak jest to, że to dopiero wstęp i w przyszłości, faktycznie może pojawić się kontynuacja Half-Life.

Co wiemy o Half-Life: Alyx?

Więcej szczegółów odnośnie Half-Life: Alyx mamy poznać w czwartek, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby trochę na ten temat pomyśleć. W końcu Valve wyjawiając tytuł produkcji, także co nieco na jej temat zdradziło i nie mamy tutaj na myśli tylko tego, że będzie ona przeznaczona do wirtualnej rzeczywistości. Alyx to przecież imię, które powinno być znane wszystkim fanom produkcji. Mowa o Alyx Vance, która pojawił się w produkcjach Half-Life 2, Half-Life 2: Episode One oraz Half-Life 2: Episode Two.

Cóż, nie powinniśmy raczej mówić o jej historii, bo postać Alyx Vance, a raczej jej rodziny, odgrywa dość ważną rolę w drugiej części Half-Life oraz dodatkach do niej. Widać Valve postanowiło mocniej pociągnąć ten wątek i dać postaci swoją własną grę. Przynajmniej tak nam się może wydawać, bo przecież wszystko okaże się w momencie, kiedy firma zdecyduje się ujawnić więcej informacji na ten temat. I choć nie będzie to nowy Half-Life, to i tak warto zainteresować się grą, bo to przecież jeden z najbardziej kultowych tytułów wszechczasów. Miejmy tylko nadzieję, że zostanie przygotowany na tyle dobrze, że nie trzeba się go będzie wstydzić.

Nowe gry oraz komputery, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Twitter Valve / The Verge / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment