You are here
Nowy iPad 10.2 od Apple – co przyniósł? artykuły News 

Nowy iPad 10.2 od Apple – co przyniósł?

Dzisiejsza konferencja Apple przyniosła kilka interesujących nowości, a wśród nich pojawił się także nowy iPad. Urządzenie należy już do siódmej generacji tabletów i tym razem reprezentuje sprzęty z segmentu „tańszego”, czyli tego, który przez klientów wybierany jest najczęściej. Co takiego ma nowy iPad, ile kosztuje i kiedy będzie go można kupić?

Nowy iPad
Fot. Apple / Nowy iPad 10.2 cala

Tablety to dalej istotny element polityki Apple i nie ma w tym nic dziwnego. W końcu to firma przyczyniła się do rozpropagowania popularności tego typu urządzeń na całym świecie i po dziś dzień jest liderem, jeżeli chodzi o zainteresowanie ich urządzeniami. Tym razem zdecydowano się na pokazanie nowej wersji sprzętu, który jest najczęściej wybieranym przez klientów, czyli także tym najtańszym. To miła niespodzianka po zeszłorocznej konferencji, gdzie dostaliśmy między innymi wersje Pro, które do najtańszych nie należały.

Nowy iPad 10.2

Co takiego ma do zaoferowania nowy iPad? To przede wszystkim większy obszar roboczy, bo tym razem urządzenie ma przekątną ekranu 10.2 cala. Wyświetlaczem została tutaj Retina, która ma wyjątkowo duże zagęszczenie pikseli. Ważną informacją jest też to, że ta generacja sprzętu po raz pierwszy ma wspierać Apple Pencil oraz Smart Keyboard, czyli użytkownicy dostaną pełnoprawny, mały komputer do swojej dyspozycji. Jeżeli chodzi o informacje o „bebechach”, to jak to w przypadku Apple bywa, nie dostaliśmy zbyt wielu szczegółów.

Nowy iPad działa na procesorze A10 i ma być wyjątkowo szybki, a to dzięki temu, że korzysta z wbudowanego już iPadOS, czyli nowej wersji systemu dostosowanej do tabletów. Podobnie jak w większości dzisiaj zaprezentowanych sprzętów, ten także powstał z materiałów recyclingowych, za co Apple należą się spore brawa. Nowy iPad dostępny będzie w dwóch wersjach dyskowych – 32 oraz 128 GB. Aparat ma 8 Mpix z przysłoną F2.4, a wideo będzie w stanie nagrywać w jakości 1080p z częstotliwością 30 klatek na sekundę. Wyposażony jest także w TouchID.

Cena nowego iPad’a

Nowy iPad pojawi się w sprzedaży od 30 września tego roku, ale już można składać na niego zamówienia na stronie Apple. Cena zaczyna się od 1699 złotych za wersję z 32 GB miejsca na dane. Za wersję 128 GB trzeba zapłacić 2199 złotych, a wersja z dostępem do Wi-Fi to już koszt 2799 złotych. Urządzenie pojawi się w trzech wersjach kolorystycznych – srebrnej, gwiezdnej szarości oraz złotej.

Nowe tablety znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Apple / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment