You are here
iPhone 11 — następca modelu XR zaprezentowany artykuły mobile News Wydarzenia 

iPhone 11 — następca modelu XR zaprezentowany

Dzisiejsza konferencja Apple obfituje w ogrom nowości, ale najważniejsze są oczywiście smartfony. Jednym z nich jest iPhone 11, czyli bezpośredni następca modelu XR. Urządzenie jest ewolucją, która może przekonać do siebie nowych klientów. Użytkownicy XR raczej nie zdecydują się na przesiadkę. Dlaczego? Spieszę z wyjaśnieniami.

iPhone 11iPhone 11
fot. Apple

Prawdziwy powiew świeżości w temacie iPhone’ów poczujemy dopiero podczas przyszłorocznej prezentacji smartfonów Apple. W tym roku poznaliśmy subtelne odświeżenia w postaci iPhone’a 11, iPhone’a 11 Pro oraz iPhone’a 11 Pro Max. Przyjrzyjmy się pierwszemu z wymienionych.

iPhone 11 oficjalnie

Wygląd jest niemal identyczny jak w przypadku iPhone’a XR. Różnicą jest tylna ścianka, na której umieszczono prostokątny moduł z podwójnym aparatem. Front zdobi 6,1-calowy LCD Liquid Retina HD lub jak kto woli — IPS w wykonaniu Apple. Rozdzielczość to 1792 x 828 pikseli, zagęszczenie ppi na poziomie 326 punktów. Jako użytkownik modelu XR mogę potwierdzić, że jest to wartość wystarczająca do wygodnego przeglądania zasobów smartfona. Bez większych przeszkód oglądam też wysokiej jakości treści wideo.

iPhone 11
fot. Apple

Wydajność zapewnia najwydajniejszy aktualnie smartfonowy układ Apple A13 Bionic wraz z dedykowanym, równie potężnym GPU. Według producenta bateria pozwoli na godzinę dłuższą pracę, niż miało to miejsce w przypadku iPhone’a XR. Usprawnień doczekał się także moduł Face ID, który jest teraz szybszy.

Prawdziwie wodoszczelna obudowa skrywa system aparatów — główny, na który składają się sensor 12 Mpix z OIS (szeroki kąt 26 mm, przysłona f/1.8), 12 Mpix (szeroki kąt 13 mm, f/2,4) oraz standardowy 12 Mpix. Kamerka do selfie to również 12 Mpix moduł pozwalający nagrywać treści wideo w rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę.

Ze szczegółami specyfikacji technicznej możecie zapoznać się TUTAJ. Przedsprzedaż rozpocznie się już 13 września o godzinie 14:00. Urządzenie zostało wycenione na 3599 zł w wariancie 64 GB. Opcja ze 128 GB pamięci to wydatek 3840 zł, z 256 GB aż 4349 zł.

Źródło: Apple

Related posts

Leave a Comment