Nowy iPhone — jak nazwie go Apple?

Sprawa nie wydaje się istotna, ale dla fanów ekosystemu sygnowanego logo nadgryzionego jabłka, do których się zaliczam, kwestia nazewnictwa nadchodzących smartfonów może mieć znaczenie. Jak więc będzie nazywał się nowy iPhone i jego wersje dodatkowe?

Nowe IPhone’y

Do czasu premiery iPhone’a X nazewnictwo smartfonów Apple trzymało względny szyk. Dziesiątka lub jak wielu nazywa smartfon “Iks”, wprowadziła do portfolio produktowego zamieszanie. Apple jakby pominęło wersję dziewiątą swojego urządzenia mobilnego. Okazuje się, że “9” możemy zobaczyć już za kilka tygodni.

Nowy iPhone w trzech odsłonach

To, że nowy iPhone pojawi się w trzech odmiennych wersjach, nie jest dziś żadną tajemnica. Pierwsze urządzenie będzie bezpośrednim następcą modelu X, drugie jego większą wersją, trzecie zaś tanią alternatywą. Właśnie ostatni z wymienionych sprzętów może zostać oznaczony numerem “9”. Ma to sporo sensu, gdyż będzie on teoretycznym wypełnieniem ósemki. Niestety, słabszym wypełnieniem, gdyż poza przyjemnym 6,1-calowym ekranem (niestety LCD), producent zastosuje tutaj skromny procesor Apple A10, czyli układ znany z iPhone’ów 7.

Zakładając, że tani nowy iPhone będzie oznaczony jako dziewiątka, co z pozostałymi modelami? W zależności od źródła zakłada się nazewnictwa takie jak:

  • XX
  • Xs
  • 11
  • 11 Plus

Jak myślicie, która opcja jest najbliższa prawdzie, o której przekonamy się już za kilka tygodni?

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...