meizu 750x300 1

Nowy, mocarny Meizu Niux

Chiński rynek smartfonów stwarza ogromne pole do popisu producentom. Wydaje się, że tam takie rzeczy jak patenty w ogóle nie istnieją. I choć nowe Meizu Niux wyglądem nie straszy, to już niebezpiecznie przypomina produkty Apple.

 
meizu 750x300 1
Fakt, że na renderach i zdjęciach z fabryki, które wyciekły do sieci, podobieństwa do iPhona są niewielkie, to cały czas pierwszym skojarzeniem jest właśnie produkt konkurencji. Meizu Niux brakuje oryginalności i pazura, który wyróżniałby go na tle innych smartfonów. Ot, proste linie, standardowe zaokrąglenia oraz ekran 2,5D. Wygląda przyzwoicie, ale od MX5 nie różni się praktycznie wcale. Z ostateczną oceną poczekamy do premiery, która ma odbyć się w październiku.
To, co ma wyróżniać nowe Meizu, kryje się jednak pod szkłem i metalem. Jeżeli specyfikacja się potwierdzi, klienci dostaną prawdziwego potwora. I choć ten wykorzystywać ma rozwiązania od Samsunga, cena prawdopodobnie będzie sporo niższa, niż u koreańskiego giganta. To akurat nas nie zmartwi, wręcz przeciwnie. Trudno jednak ocenić, czy Niux trafi na inne rynki niż azjatycki.
 
meizu 750x300 2
Wewnątrz smartfona ma znaleźć się procesor Exynos 7420, czyli autorski układ Samsunga. Wspierać ma go 3 GB RAM. Drugą możliwością ma być dziesięciordzeniowy Helio X20 i 4 GB RAM. W obu przypadkach są to chipy z wyższej półki. Pamięć wewnętrzna powinna mieć standardową wielkość, czyli 32 GB. Wiadomo, że ekran Niuxa będzie miał przekątną 5,5 cala, a obraz wyświetlany ma być w rozdzielczości 1080×1920 px (FullHD).
Meizu Niux działać ma pod kontrolą Androida 5.1 ze specjalną nakładką Flyme OS 5.0. Główny aparat będzie wyposażony w matrycę 21 megapikseli, a ten do selfie 5. Meizu Niux robi wrażenie i tego nie można mu odmówić. A to, że garściami czerpie od konkurencji nie jest niczym nowym. Niestety.
Źródło: PhoneArena
Fot: Techgrapple
_______________
Po najnowsze smartfony zapraszamy pod ten adres.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...