Nowy Nexus 5 – jest lepiej niż przypuszczałem

Premiery flagowych modeli smartfonów zazwyczaj są połączone z wielkim szumem medialnym. Google obrało inną drogę i pokazało nam nowe urządzenie „po cichu”.

Nexusc5 750x300

To, że Nexus 5 został wprowadzony bez wielkiej kampanii, nie oznacza, że urządzenie nie jest warte zainteresowania. Przeciwnie, nowe dziecko giganta z Mountain View to perfekcyjnie przygotowany smartfon o mocnej konfiguracji sprzętowej.

Urządzenie zostało wyposażone w najnowszy czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800, taktowany zegarem 2.3 GHZ, grafikę Adreno 330 oraz 2GB pamięci RAM. Obraz w rozdzielczości 1920×1080 pikseli (445 PPI), będzie wyświetlany na 4.95-calowym ekranie wykonanym w technologii IPS.

nexus5 1

Nexus 5 został przygotowany przy współpracy Google oraz LG, podobnie jak poprzedni smartfon z linii. Tym razem firmy postanowiły skupić się nie tylko na wydajności oraz optymalizacji. Na pierwszy plan wyszły funkcje fotograficzne, lecz nie jest to zaskoczeniem, jeśli przyjrzeć się działaniom konkurencji. Główny, 8 Mpix aparat z optyczną stabilizacją obrazu pozwala na wykonanie naprawdę dobrych ujęć, które można dodatkowo doszlifować nowym edytorem z Androida KitKat.

W środku znajdziemy szereg modułów do obsługi łączności takich jak WiFi, Bluetooth, LTE, a nawet NFC – pozwalające na bezprzewodowe ładowanie Nexusa.

Całość będzie pracować pod kontrolą najnowszego Androida 4.4. KitKat. Nowy GooglePhone można zakupić w Google Play (USA), za cenę 349 dolarów (wersja 16 GB) lub 399$ (32 GB).

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...