mark 750x300 1

Nowy Olympus w starym stylu

Nowy produkt Olympusa, który dopiero co został zaprezentowany, zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Wygląda na to, że E-M10 Mark II będzie doskonałym wyborem dla wszystkich osób, dla których fotografia to coś więcej niż wciśnięcie spustu migawki na ustawieniach „Auto”.

 
mark 750x300 1
Olympus zdecydował się na kontynuowanie wcześniej obranej ścieżki, którą zresztą nie podąża sam. Wielu producentów dostosowuje wygląd swoich aparatów tak, by przypominały te sprzed kilkudziesięciu lat. W E-M10 Mark II również widać taką tendencję, choć trudno odmówić bezlusterkowcowi nowoczesności. Magnezowe body dostępne będzie w dwóch kolorach – klasycznej czerni oraz srebrnym. Nowemu Olympusowi na pewno nie można zarzucić, że wygląda źle. Wpisuje się po prostu w obraną wcześniej stylistykę.
Umieszczone na obudowie przyciski oraz kółka nastaw są na tyle intuicyjne, że każdy kto choć raz korzystał z innego aparatu niż typowa małpka, bez problemu poradzi sobie z obsługą. Pomoże też 3 calowy ekran dotykowy LCD, który można dodatkowo odchylać (85 stopni w górę, 45 stopni w dół). Ciekawie zapowiada się funkcja „pad control”. Za jej pomocą można palcem zaznaczać i wybierać punkty ostrości. Mark II ma także 81-polowy kontrastowy autofocus.
 
mark 750x300 2
Matryca ma 16 Mpix (Live MOS), a jej format to 4/3. Posiada także system stabilizacji w pięciu osiach (do 4 EV), co stanowi duże udogodnieni dla korzystających z analogowych obiektywów. Migawka w korpusie jest zarówno mechaniczna jak i elektroniczna, a Olympus jest w stanie wykonać do 8,5 zdjęcia na sekundę. Całkiem przyzwoite ISO (od 200 do 25600 w trybie rozszerzonym) oraz czas naświetlania (1/4000 lub 1/6000 w migawce elektronicznej) sprawiają, żę E-M10 Mark II zapowiada się więcej niż interesująco.
Aparat ma wbudowane WiFi, pozwala także na obsługę za pomocą smartfona, parowanie kodami QR oraz narzędzie Photo Story. Cena też nie zwala z nóg. Za samo body przyjdzie nam zapłacić 2 599 zł, a z obiektywem M.ZUIKO DIGITAL ED 14-42mm 1:3.5-5-6 EZ Pancake 3 499.
Źródło: Olympus
Fot: jw.
________________
Asortyment Foto-Wideo znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...