You are here
Nowy pakiet Office, czyli Microsoft odchodzi od starego interfejsu artykuły News 

Nowy pakiet Office, czyli Microsoft odchodzi od starego interfejsu

Z pakietu Office od Microsoftu korzystają niemal wszyscy. Dzieci i studenci uczą się jego obsługi w szkole, pracownicy korporacji używają go jako głównego narzędzia pracy. Możliwości Worda, Excela oraz PowerPointa są nieocenione, jednak interfejs aplikacji, mimo ewolucji, trąci nieco myszką. Microsoft doskonale zdaje sobie z tego sprawę, dlatego postanowiono wdrożyć zmiany. Na pierwszy ogień idzie wstążka, kolory oraz ikony.

Office

Wstążka, czyli charakterystyczne rozwiązanie grupowania narzędzi w aplikacjach pakietu Microsoft Office jest z nami od dawna. Przez lata uważano ją za efektywną i pozwalającą na wygodną pracę, jednak przez dekadę urządzenia, na których wykorzystujemy pakiet uległy sporym zmianom. Dziś znaczna cześć pracy “biurowej” odbywa się nie na kilkuekranowym setupie, a hybrydach lub innych niewielkich komputerach. Oznacza to, że wstążka przestała spełniać swoją funkcję i pora na zmiany. Jakie? Odpowiedzią są konkretne działania giganta z Redmond.

Office żegna się ze wstążką

Microsoft zapowiedział właśnie redesign pakietu biurowego Office. Zmiany w interfejsie dotyczą aplikacji webowych oraz desktopowych, jednak trafią jedynie do subskrybentów usługi Office 365. Wersję “pudełkowe” pozostaną przy starym wyglądzie.

Nowa wstążka, a w zasadzie karty, które spotkamy w zaktualizowanych aplikacjach, idealnie współgrają z mniejszymi urządzeniami i zapewniają wygodniejszy dostęp do pożądanych przez użytkowników funkcji. Większa przestrzeń robocza przeznaczona na tekst to najlepsze, co mogło spotkać Worda. To jednak niejedyne zmiany w interfejsie, jakie otrzymają użytkownicy. Office wzbogaci się również o nową kolorystykę, odświeżone ikony i nieco odmienioną stylistykę.

Kiedy?

Aktualizacja trafia do pierwszych użytkowników już dziś, jednak cały proces będzie odbywać się falowo, dlatego zmiany mogą nie być widoczne u wszystkich. Pozostaje uzbroić się w cierpliwość. Subskrypcję Office 365 możecie zakupić U NAS.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment