Nowy smartfon budżetowy od Archos

Firma Archos wprowadza na polski rynek nowy, budżetowy model telefonu – 50d Helium. Jednak jak na urządzenie z półki budżetowej jest bardzo bogato wyposażony.


Producent rodem z Francji jest już bardzo doświadczonym graczem na rynku telefonów i tabletów – istnieje na rynku od 1988 roku i radzi sobie bardzo dobrze. Obecnie jesteśmy świadkami premiery najnowszego modelu smartfona na polskim rynku: 50d Helium. Jest to bardzo estetycznie wykonany telefon o pięciocalowym ekranie, oparty na systemie Android 5.1 Lollipop. Najnowsze dziecko firmy Archos jest skierowane do klientów, którym zależy na łączności 4G i LTE, a także chcą korzystać z dobrodziejstw najnowszego systemu operacyjnego Google, jednak nie chcą płacić kosmicznych sum z aparat telefoniczny, ponieważ cena urządzenia będzie zamykać się w niecałych 540 złotych.

Od strony czysto technicznej telefon prezentuje się całkiem nieźle, działając w oparciu o sześćdziesięciocztero-bitowy procesor Snapdragon 410 i układ graficzny Adreno 305. Do tego dodajcie 1 GB RAM i 8 GB pamięci flash i w efekcie wychodzi bardzo praktyczny telefon, który bez problemu poradzi sobie z dowolnym zadaniem postawionym przez zwykłego, niegrającego użytkownika smartfonu. Za to zwolenników fotografii telefonicznej usatysfakcjonuje dobrej jakości główny aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 13MP i analogicznie 5MP w wypadku kamery do wideokonferencji. Telefon posiada gniazdo typu dual sim, także obsługa więcej niż jednej sieci lub usługi nie jest dla niego problemem. Urządzenie będzie dostępne w dwóch kolorach szaro-stalowym i niebieskim, będziemy mogli zawsze wybrać, który nam pasuje ponieważ oba warianty będą dołączane do zestawu.

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

po produkty Archos do sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...