Nowy smartfon budżetowy od Archos

Firma Archos wprowadza na polski rynek nowy, budżetowy model telefonu – 50d Helium. Jednak jak na urządzenie z półki budżetowej jest bardzo bogato wyposażony.


Producent rodem z Francji jest już bardzo doświadczonym graczem na rynku telefonów i tabletów – istnieje na rynku od 1988 roku i radzi sobie bardzo dobrze. Obecnie jesteśmy świadkami premiery najnowszego modelu smartfona na polskim rynku: 50d Helium. Jest to bardzo estetycznie wykonany telefon o pięciocalowym ekranie, oparty na systemie Android 5.1 Lollipop. Najnowsze dziecko firmy Archos jest skierowane do klientów, którym zależy na łączności 4G i LTE, a także chcą korzystać z dobrodziejstw najnowszego systemu operacyjnego Google, jednak nie chcą płacić kosmicznych sum z aparat telefoniczny, ponieważ cena urządzenia będzie zamykać się w niecałych 540 złotych.

Od strony czysto technicznej telefon prezentuje się całkiem nieźle, działając w oparciu o sześćdziesięciocztero-bitowy procesor Snapdragon 410 i układ graficzny Adreno 305. Do tego dodajcie 1 GB RAM i 8 GB pamięci flash i w efekcie wychodzi bardzo praktyczny telefon, który bez problemu poradzi sobie z dowolnym zadaniem postawionym przez zwykłego, niegrającego użytkownika smartfonu. Za to zwolenników fotografii telefonicznej usatysfakcjonuje dobrej jakości główny aparat fotograficzny z matrycą o rozdzielczości 13MP i analogicznie 5MP w wypadku kamery do wideokonferencji. Telefon posiada gniazdo typu dual sim, także obsługa więcej niż jednej sieci lub usługi nie jest dla niego problemem. Urządzenie będzie dostępne w dwóch kolorach szaro-stalowym i niebieskim, będziemy mogli zawsze wybrać, który nam pasuje ponieważ oba warianty będą dołączane do zestawu.

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz

po produkty Archos do sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

558 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
cyberprzestępczość
Komputery kwantowe – nadzieja czy zagrożenie cyberbezpieczeństwa?

Wyścig do stworzenia pierwszego powszechnie stosowanego komputera kwantowego trwa - być może wkrótce poznamy producenta,...