Żadnej prywatności w internecie w Wielkiej Brytanii

To nie do przyjęcia, abym nie był w stanie czytać e-maili obywateli Wielkiej Brytanii – tak w wielkim skrócie można streścić ostatnie działania i towarzyszące im wystąpienia brytyjskiego premiera – Davida Camerona.

Na Wyspach toczy się właśnie bardzo ważna dla przyszłości internetu batalia, której ofiarą padną przypuszczalnie dotychczasowe podstawowe prawa do prywatności. Tamtejszy rząd chce całkowicie zakazać szyfrowania wiadomości wysyłanych pomiędzy poszczególnymi użytkownikami sieci: e-maili, zawartości przeróżnych czatów, wiadomości na Facebooku i wszelkich innych. Obecne wydarzenia są częścią większej ofensywy przypuszczonej przez władze po raz pierwszy parę miesięcy temu, mającej w praktyce pozwolić jej sprawować nadzór nad wszystkimi przepływającymi informacjami, które da się kontrolować. Oczywiście wszystko dla dobra nas – ludzi, zapewnienia nam bezpieczeństwa i uratowania nas przed wszechobecnymi krwiożerczymi terrorystami. Ostatnie wydarzenia w Tunezji, na Bliskim Wschodzie czy we Francji są bardzo na rękę pod tym względem brytyjskiemu rządowi i pozwalają mu propagandowo ukazać swoje poczynania w korzystnej perspektywie. Nie ma znaczenia, iż nie przedstawiono żadnych sensownych danych, które by w jakikolwiek sposób potwierdzały, iż tego rodzaju posunięcia choć w małym stopniu wpłyną na bezpieczeństwo zwykłych ludzi.

Od prawie piętnastu lat w różnych krajach prawa obywatelskie są sukcesywnie ograniczane, a nic nie wskazuje na to, że w jakikolwiek sposób polepszyło to bezpieczeństwo ich mieszkańców. Generalnie wystarczy głośno krzyczeć, straszyć i wmawiać ludziom, że ograniczając ich wolność, swobodę i podstawowe aspekty prywatności, robi się to dla ich dobra. Nowe prawa są alarmujące nie tylko dla rozumiejących z zagadnień bezpieczeństwa chociaż co nieco jednostek. Co interesujące, także niektóre firmy czują się przez nie zagrożone i przenoszą swoje placówki (zwłaszcza jeżeli są to siedziby główne) do innych krajów.

Źródło: eteknix.

___________________

Zapraszamy do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...