Nowy Thief z możliwością gry na klawiaturze i myszce!

Stephane Roy – producent Thief 4 wyjawił, że komputerowa wersja gry nie będzie kalką konsolowej edycji.

Największą bolączką portów gier konsolowych na komputery osobiste jest niezoptymalizowany system sterowania. Niejeden tytuł okazał się kompletną klapą przez to, że twórcy nie poświęcili wystarczająco dużo uwagi kontroli postaci prowadzonej przez graczy. Wskutek czego, użytkownicy uraczeni zostają takimi „kwiatkami” jak: opóźniony refleks prowadzonego przez nas wojownika, utrudnione celowanie czy uciążliwa praca kamery. Drobiazg, jeśli przewidziana została opcja zmiany ustawień. Często zdarza się jednak tak, że rozmieszczenie klawiszy narzucone jest z góry przez autorów.

Do podobnych wniosków doszedł Stephane Roy – producent nowego Thiefa, który zapewnia, że jego zespół przykłada dużą wagę do wercji PC: „Bez wątpienia jest ona dla nas ekstremalnie ważna. Granie w Thiefa na klawiaturze i myszy jest inne, więc musimy odpowiednio wesprzeć ten system. Tworząc pecetową wersję myślimy jak gracz pecetowy, a wydania konsolowe to zupełnie inny rodzaj kwestii. Jednym z naszych celów jest upewnienie się, że wersja na komputery nie jest zwyczajną kopią z konsol.” – mówi.

 http://www.youtube.com/watch?v=8eWhxUw0AMI

Czy szumne zapowiedzi twórców okarzą się mieć odzwierciedlenie w rzeczywistości przekonmy się już za rok na kiedy przewidziana jest data premiery gry.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1242 More posts in Gry category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...