Nowy trailer Uncharted 4 pokazuje potęgę Playstation 4

Naughty Dog pokazało nową zapowiedź Uncharted 4: A Thief’s End. Najnowszy trailer skupia się na historii, którą opowie czwarta część przygód Nathana Drake’a.

Nowa zapowiedź pokazuje jak będzie wyglądać gra w trybie dla jednego gracza. Graficznie materiał jest niesamowicie dopracowany. Naughty Dog po raz kolejny udowodniło, że tworzy najładniejsze gry na platformy Sony, zapewne też dzięki ogromnemu wsparciu japońskiej korporacji.

Trailer jest w całości oparty na gameplayu, choć trudno ocenić czy ostatecznie gra będzie wyglądała tak dobrze jak pokazany obecnie materiał. Jakość graficzna jest powalająca, tym bardziej że tryb singleplayer ma działać w 1080p. Z zapowiedzi możemy wywnioskować znacznie więcej na temat fabuły gry: w życiu Nathana pojawia się jego brat, który zabiera naszego bohatera na kolejną wyprawę, tym razem po śladach samego sir Francisa Drake’a.

http://www.youtube.com/watch?v=hh5HV4iic1Y

Z zapowiedzią jest związana pewna kontrowersja: otóż wprawni obserwatorzy uchwycili w trailerze klatkę wyjętą żywcem z concept artu do gry Assassins Creed IV: Black Flag. Ponieważ historia Uncharted 4 będzie się obracać dookoła wątków pirackich, część publiki zaczęła przypuszczać, że zbieg okoliczności nie jest przypadkowy. Naughty Dog oczywiście od razu wycofało wersję trailera z pechowym fragmentem i zastąpiło go innym, wycinając sekwencję przypominającą grę Ubisoftu. Jednocześnie wydało oświadczenie, w którym przeprosiło Ubisoft oraz fanów.

Zachowanie Naughty Dog można ocenić jako bardzo etyczne, jednak niepokoi fakt, skąd rzeczony fragment pojawił się w zapowiedzi. Może to oznaczać, że artyści pracujący nad grą, są nieco pośpieszani i zmuszani do pracy nad gotowymi assetami lub przynajmniej nimi inspirowani. Nie jest tajemnicą, że w obecnej generacji sprzętu bardzo wzrosły koszty i czas produkcji gry, a sami wydawcy i producenci bardzo kiepsko sobie z tym radzą. Pomimo tego, że Sony dominuje na rynku, nie jest wolne od problemów, które są na tyle poważne, żeby dotknąć flagowy produkt korporacji.

Zapowiedź robi bardzo dobre wrażenie i mamy nadzieję, że Naughty Dog poradzi sobie przy produkcji gry tak jak zawsze, czyli: doskonale. Tego życzymy i czekamy z niecierpliwością na możliwość recenzji Uncharted 4.

Źródło obrazu: engadget

 

 

 

_____________ 

Zapraszamy do naszego e-sklepu. Zapraszamy również na profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...