You are here
Nowy wygląd Facebook dla Androida będzie… ascetyczny artykuły News 

Nowy wygląd Facebook dla Androida będzie… ascetyczny

Facebook szturmem zdobył serca użytkowników smartfonów na całym świecie. Można narzekać na aplikację czy sam serwis, ale prawdą jest to, że większość z nas i tak z niego korzysta. Teraz nadeszła pora na zmiany w designie. Nowy wygląd Facebook dla Androida będzie znacznie czytelniejszy, choć zatraci pewne charakterystyczne elementy.

nowy wygląd Facebook

W ostatnim kwartale zeszłego roku, miesięcznie z platformy korzystało aż ponad 2.3 miliarda użytkowników. I zapewne każdy z nich ma swój pomysł na to, jak ulepszyć aplikację. W końcu to na smartfona w większości przyswajane są treści z Facebooka. Nie dziwne więc, że przyszła pora na zmiany, które będą dotyczyły wyglądu.

Nowy wygląd Facebook

Warto zaznaczyć, że opisywane tutaj zmiany jeszcze nie dla wszystkich są dostępne. Co więcej, te są ciągle w fazie testowej, więc może się okazać, że na ich wprowadzenie przyjdzie nam jeszcze całkiem sporo poczekać. Ostatnio okazało się, że Messenger dostał „tryb ciemny”, który jednak dało się aktywować tylko za pomocą specjalnego „kodu”. Część z użytkowników zapewne korzysta teraz z tej funkcjonalności, ale mogą przeżyć mały szok, kiedy zobaczą, jak prezentuje się nowy wygląd Facebook dla systemu Android.

Jest on zaskakująco… biały i czysty. Swoim wyglądem może przypominać nawet to, co ostatnio zrobiło Google ze swoją aplikacją GMail. Pozbyto się więc charakterystycznego niebieskiego paska, który do tej pory znajdował się na górze ekranu. Dalej jednak sama belka z powiadomieniami znajduje się w tym samym miejscu. Wielka szkoda, że developerzy nie zdecydowali się na to, żeby przenieść ją na dół ekranu. W czasach, kiedy smartfony są „wysokie”, ułatwiłoby to znacznie korzystanie z samej aplikacji. Zapewne przyzwyczajenie się do takiego rozwiązania mogłoby chwilę zająć, ale znalazłoby oddane grono wielbicieli. My na pewno byśmy się ucieszyli.

Facebook w trybie ciemnym?

Zauważony przez XDA Developers nowy wygląd Facebook dla Androida może zwiastować nadchodzące zmiany także w innej kwestii. Kiedy pojawiały się aktualizacje dla Messengera, także pozbyto się z aplikacji charakterystycznych dla portalu kolorów. Niedługo potem okazało się, że to był ruch, który pozwolił na wprowadzenie „trybu ciemnego”. Niewykluczone więc, że za jakiś czas i główna aplikacja doczeka się takie funkcjonalności, co byłoby bardzo dobrym ruchem ze strony Facebooka.

Liczymy jednak na to, że tym razem odcienie czerni zostaną lekko złagodzone. Dla Messengera są one bowiem zbyt ciemne, a przynajmniej w naszym odczuciu. Wystarczy porównać aplikację komunikatora do np. tego, co zrobił YouTube. Aplikacja od Google ma w sobie więcej odcieni szarości, a to sprawia, że jest przyjemniejsza w użytkowaniu. Wprawdzie do Messengera w trybie ciemnym szybko można się przyzwyczaić, ale byłoby miło, gdyby nowy wygląd Facebook proponował odrobinę inne rozwiązanie.

Kiedy aktualizacja Facebook?

Niestety, ale na wprowadzenie nowego wyglądu aplikacji, możemy jeszcze długo poczekać. Nie da się nawet zapisać bezpośrednio do programu testowego. Testy bowiem odbywają się po stronie serwera, więc trzeba spokojnie czekać i liczyć na, że nasze telefony dostaną aplikacje szybciej, niż inne. Czy jest na co czekać? Naszym zdaniem tak, bo uproszczony i czytelniejszy wygląd to coś, czego nam w aplikacji bardzo brakuje. Jednocześnie będzie to coś, co sprawi, że zyskamy pewne ujednolicenie wśród design programów. Zapewne Zuckerberg nie miał na myśli tego, żeby zbliżać się do Google, ale finalnie wyniki jest bardzo podobny.

Nowe smartfony, na których zainstalujecie takie aplikacje, jakie tylko chcecie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: XDA Developers

Related posts

Leave a Comment