You are here
Nowy wygląd Gmail dla Androida i iOS artykuły News 

Nowy wygląd Gmail dla Androida i iOS

Google poinformowało na swoim blogu o zmianach w interfejsie mobilnej aplikacji Gmail. Ulepszenia czynią program przejrzystszym oraz bezpieczniejszym, ale to nie koniec zmian w portfolio giganta.

Gmail

Możemy cenić Google za stałe dopieszczanie usług, jednak nie można pominąć faktu, że aktualizowanie interfejsów w ekosystemie odbywa się nieco chaotycznie. Niektóre zmiany związane z językiem projektowania pojawiają się w usługach Google z rozbieżnością kilku miesięcy, a nawet roku. Widać to kliencie poczty, który zostaje odświeżony długo po aplikacji Kalendarza czy Dysku czy Dokumentów. Dość narzekania, sprawdźmy jakie zmiany serwuje nam Google.

Atrakcyjność nowego Gmaila jest bezdyskusyjna

Pierwsze, co pomyślałem po zobaczeniu nowej aplikacji, to „ale tu biało”. Serio, gigant z Moutain View postawił na dominację koloru białego, który wpisuje się w aktualne trendy. Do kolorystycznych zmian dochodzą prostota i minimalizm, który wprost bije od aplikacji. Najlepiej opisują to grafiki udostępnione przez firmę.

Gmail

Gmail wzbogacił się także w innych niż wizualne kwestiach. Użytkownicy otrzymają teraz użyteczne komunikaty dotyczące podejrzanych wiadomości oraz efektywniejsze przełączanie pomiędzy kontami.

Aktualizacja odbywa się falowo i powinna trafić do wszystkich użytkowników usług Google w ciągu najbliższych tygodni. Co ważne, koncern zapowiada, że pracuje nad wdrożeniem nowego interfejsu do pozostałych aplikacji.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment