Pixel 3

Pixel 3 miażdży iPhone’a w kwestii zdjęć nocnych, o czym postanowił przypomnieć Google

Każdy producent lubi chwalić się udanymi rozwiązaniami przez siebie opracowanymi. Nie inaczej jest z Google, które postanowiło przypomnieć sadownikom o tym, że w kwestii nocnej fotografii Pixel 3 zjada na śniadanie najnowsze smartfony Apple. Zdjęcie będące częścią nowej kampanii reklamowej bezdyskusyjnie to udowadnia.

Pixel 3

Fotografia mobilna wykonała w ostatnich latach milowy krok w kwestii jakości zdjęć. Ujęcia w dobrych warunkach oświetleniowych wykonane średniopółkowym smartfonem prezentują się dziś zjawiskowo. Jednak tylko flagowce radzą sobie z nocną scenerią lub niedostatecznym światłem zastanym. Co prawda do ideału droga daleka, ale niektórzy producenci radzą sobie na tym polu lepiej niż inni. Królami zdjęć nocnych są urządzenia od Huaweioraz smartfony Google Pixel 3. Skupmy się na tych drugich.

Google Pixel 3 mistrzem nocnych ujęć

Gigant z Mountain View wystartował z kampanią reklamową mającą ukazać skuteczność funkcji Night Sight dostępnej w nowych Pixelach. Wspomniane rozwiązanie pozwala na niesamowicie efektowne zdjęcia w nocnych warunkach oświetleniowych. Firma nie byłaby jednak sobą, nie porównując efektów swoich prac z tym, co oferuje konkurencja. Jako obiekt porównań wybrano sztandarowy smartfon Apple.

Przyglądając się obydwu zdjęciom, można zauważyć, że ujęcie nocne wykonane smartfonem Pixel 3 jest jaśniejsze oraz czytelniejsze. Jakość nie jest oczywiście bezstratna, ale nie powinno to nikogo dziwić. Mówimy w końcu o fotografii wykonanej w naprawdę słabych warunkach oświetleniowych. iPhone wypadł w porównaniu znacznie gorzej. Jest tutaj jednak jedna zastanawiająca kwestia…

Otóż na zdjęciu wykonanym smartfonem Apple widnieje napis iPhone X, który sugeruje w sposób bezpośredni model, z którego pochodzi ujęcie. Z kolei na lewej dolnej krawędzi umieszczono niewielki napis „Image shot on iPhone XS”. Nie ma więc pewności, o które urządzenie dokładnie chodzi. Prawdę mówiąc, nie jest to istotne we wspomnianym porównaniu. Pixel 3 bezsprzecznie góruje nad Apple, przynajmniej na ten moment.

Przypominamy, że gros ciekawych smartfonów znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: 9to5Google

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....