You are here
Nowy wygląd przeglądarki Chrome na 10 urodziny Aplikacje mobile 

Nowy wygląd przeglądarki Chrome na 10 urodziny

Przeglądarka Google Chrome ma już 10 lat. To szmat czasu, w którym aplikacja wyewoluowała, tworząc obecny kształt. Dziś tytułowy produkt jest jednym z najczęściej wybieranych przez konsumentów. Gigant z okazji jubileuszu postanowił nieco przebudować interfejs aplikacji. Zmiany pojawiły się zarówno w wersji desktopowej, jak i mobilnych dla systemów Android oraz iOS.

Chrome

Nowy Chrome jest piękny

Zdaję sobie sprawę, że używanie określenia “piękny” w stosunku do elektroniki lub usług sieciowych może wydać się nie na miejscu, lecz słowo to idealnie opisuje zmiany w przeglądarce Google. Darzę technologię ogromnym szacunkiem i fascynacją, a co za tym idzie, musicie wybaczyć mi niektóre infantylne do niej odniesienia. Nie będziemy jednak prawić o moim stosunku do ficzerów. Skupmy się na przeglądarce Google’a, która jest dziś istną potęgą.

We wpisie na blogu informującym o zmianach w wizualnych aspektach przeglądarki, Google wyliczył nowości, których jest naprawdę sporo. Pierwsze, co rzuca się w oczy, to gruntowna zmiana kolorystyki. Wszechobecna jasnoszara barwa została zastąpiona przez białe elementy, które cechują teraz obłe kształty. Serio, zaokrąglone ranty to jedna z przyjemniejszych zmian w Chrome. Mowa zarówno o wersji desktopowej, jak i mobilnej. Interfejs widoczny na komputerze jest przyjaźniejszy. Co z mobilnym?

Chrome

Tutaj zmiany podzielono na dwie części. Pierwsza odnosi się do przeglądarki dla systemu Android, druga zaś skupia się na smartfonach z iOS, czyli iPhone’ach. Użytkownicy Androida otrzymają przyjaźniejszy wygląd podobnie, jak użytkownicy Chrome dla desktopów, jednak to w iOS zaszły największe zmiany. Pasek nawigacyjny został przeniesiony na dolną belkę aplikacji, zaś otwieranie oraz zarządzenie aktywnymi kartami zostało mocno przebudowane. Minie kilka dni, zanim zdążę przyzwyczaić się do nowego interfejsu.

Na koniec dodam tylko, że Google odświeżył również wygląd ustawień oraz dopieścił narzędzie zapamiętywania haseł. Nie sposób nie dostrzec też ukłonu w stronę smartfonów z notchem. Przestrzeń wcięcia ekranowego będzie teraz wykorzystywana w sposób efektywny, na przykład do wyświetlania przełączników multimediów. Na takie zmiany czekaliśmy.

Przeglądarka Google Chrome działa również na smartfonach i komputerach zakupionych w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment