Nowy Xbox slide

Nowy Xbox One nadciąga – konsola pojawi się na rynku w dwóch wersjach

Według niepotwierdzonych plotek „Microsoft” na swojej konferencji podczas czerwcowych targów „E3 2016” zamierza zaprezentować nowego „Xboksa One”. Jeśli już otwieracie szampany, to spieszę z informacją, że to nie jedyny nowy model konsoli giganta z Redmond, który ma się w najbliższej przyszłości pojawić na rynku.

Nowy Xbox slide

Amerykański koncern, według niepotwierdzonych informacji, planuje w ciągu najbliższych dwóch lat wypuścić na rynek co najmniej dwa nowe modele „Xbox One”. Takie rewelacje ujawnia Brad Sams, który swego czasu, jako pierwszy informował o kontrolerze „Xbox Elite”.

Zdaniem Samsa, Microsoft na czerwcowych targach branży gier wideo „E3 2016” planuje dwie zapowiedzi związane ze sprzętem. Pierwsza dotyczyć ma „Xbox Nano”, które służy do streamowania gier. Cena tego gadżetu miałaby oscylować w okolicach 100 dolarów. Drugim urządzeniem powinna być tańsza, kompaktowa wersja obecnej konsoli, która według Toma Warrena z serwisu „The Verge” miałaby być 40% mniejsza od oryginalnego sprzętu „Microsoftu” i posiadać większy dysk twardy, o pojemności nawet 2 TB.

Nowy Xbox screen

Jednak to nie koniec dobrych wiadomości, gdyż amerykański gigant szykuje podobno jeszcze jedną edycję konsoli „Xbox One”, kryjącą się pod nazwą kodową „Scorpio”, która zadebiutować ma na rynku najwcześniej na wiosnę 2017 roku. Sprzęt ma się charakteryzować mocniejszą konfiguracją sprzętową. Możemy, zatem spodziewać się lepszego układu graficznego, który wspomagać ma technologię „Oculus Rift” oraz wyświetlanie filmów w rozdzielczości 4K.

Oba urządzenia mają być elementem składowym większej kampanii „Microsoftu”, zwanym „Project Helix”, której głównym zadaniem będzie większe powiązanie „Xboksa” z systemem „Windows”. Źródła ujawniają, iż nowe gry ze stajni giganta z Redmond, wliczając w to takie hity jak „Halo”, mają ukazywać się na obu platformach.

Na potwierdzenie, czy przecieki okażą się prawdziwe poczekać musimy do rozpoczęcia tegorocznej edycji targów „Electronic Entertainment Expo”, które odbędą się w dniach 14-16 czerwca.

Źródło: Engadget.com, Kotaku.com, YouTube.com

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór gier oraz konsol w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

One Comment

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...