Nowy zawodnik dołącza do Street Fighter V

Skład piątej części Street Fighter powiększa się bardzo szybko, już niebawem poznamy go zapewne w całości. Niestety teraz, musimy się nacieszyć jedną nową postacią, którą pokazano na EVO 2015.


Nowa postać to Necalli, potężny plemienny wojownik wyglądający na wyjątkowo twardego zawodnika. Nie znamy obecnie historii ani pochodzenia nowej postaci, jednak wiadomo, że imię Necalli pochodzi z języka azteckiego i można je tłumaczyć jako „bitwa”. Można zatem przypuszczać, że najnowszy wojownik będzie pochodził z Ameryki Środkowej i będzie reprezentantem wyjątkowo brutalnego stylu walki. Sami twórcy mówią, że w jego stylu gry brak jakiejkolwiek finezji i należy się nastawić na jak najbardziej agresywne wykorzystanie czystej siły. Necalli jest dość duży jak na postaci w Street Fighterze – przypomina wzrostem bardziej Zangiefa niż Fei Longa, jest minimalistycznie (jak na Indianina przystało) ubrany i posiada bardzo bujną czuprynę pełną rudych dredów. Włosy nie są tylko i wyłącznie akcentem estetycznym i mają reagować na przejście przez Necalli’ego w alternatywny stan latając oraz emitując smugi światła. Necalli, jak już możecie się domyślić, będzie posiadał specjalną zdolność, która pozwoli mu na określony czas zmienić się i znacznie zwiększyć szybkość oraz siłę postaci. Do tego dodajmy zestaw chwytów specjalnych oraz zdolności do atakowania w powietrzu i możemy się dopatrywać w nowej postaci duchowego spadkobiercy lub nawet pobratymca T-Hawk’a. Bez wątpienie Necalli będzie postacią z klasy zapaśników, jednak z tego co zapowiadają twórcy ma posiadać ataki, które pozwolą nękać przeciwników z dystansu bądź szybko skracać odległość od oponenta, co może dać w efekcie bardzo potężną kombinację zdolności. Necalli jest pierwszym zawodnikiem stworzonym specjalnie na potrzeby piątej odsłony serii i świadczyć może o kierunku, który obejmują twórcy wraz z nową częścią – lekka zmiana tempa gry, ale też postawienie na zróżnicowanie technik i kreatywność graczy w trakcie walki.

http://www.youtube.com/watch?v=OzrPqNHB1bo

Oprócz ujawnienia nowej postaci Capcom odniósł się też do polityki firmy względem DLC i nowych postaci do gry, która jak wiadomo już od czasu ostatniej odsłony Street Fightera i Street Fighter x Tekken budzi niesłychane kontrowersje. Cóż, trudno się dziwić wzburzonym użytkownikom, którzy mają prawo dostać w swoje ręce kompletny tytuł za który zapłacili, a nie odblokowywać go po trochu ze swojej płyty za dodatkową opłatą, wobec czego Yoshinoro Ono, wieloletni producent serii, oświadczył, że od teraz wszystkie postaci jakie dostanie gra będą darmowe dla posiadaczy podstawowej edycji – będzie można je odblokować akumulując odpowiednią ilość punktów, które zdobywamy za wygrane walki. Mamy nadzieję, że w tym rozwiązaniu Capcom utrzyma jakąkolwiek rozwagę i nie przyjdzie nam stanąć przed wyborem: grindujesz pół roku albo płacisz.

Źródło: PlaystationLiveBlog

 

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...