Indie&Retro Day w Pałacu Kultury i Nauki

Na trwającym obecnie festiwalu PIXELOZA muzeum Techniki i Przemysłu organizuje w Pałacu Kultury i Nauki Indie & Retro Day, czyli dzień, który możemy spędzić w przeszłości gier i oprogramowania rozrywkowego.


Zapraszamy do zapoznania się z oficjalnym opisem organizatora: Wakacje w mieście? Jeśli masz trochę wolnego czasu już w najbliższy wtorek i jesteś Warszawie, warto wpaść Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Pałacu Kultury i Nauki. W ramach Festiwalu PIXELOZA odbywać się tam będzie wtedy Indie & Retro Day, organizowany wspólnie przez Muzeum Techniki w Warszawie oraz Indie Games Polska.  W ramach wydarzenia przez cały dzień swoje gry, zarówno te już wydane, jak i te będące jeszcze w produkcji, prezentować będą warszawscy twórcy indie,  między innymi Transhuman Design, Crunching Koalas, Acid Wizard Studios oraz  Digital Melody.

Na cały dzień święta gier Indie oraz Retro zaplanowane są wykłady zorganizowane w Sali kinowej muzeum Techniki i Przemysłu

  • 11.00 – O salonach gier arcade – prezentacja połączona z pokazem gier:
    Tomasz Cieślewicz [atarionline.pl]
  • 13.00 – O początkach polskiej branży gier : prezentacja połączona z pokazem
    gier – Marek Czerniak [projekt Muzeum Gier Wideo w Warszawie]
  • 16.00 – Jak to kiedyś gry się robiło: Maciej Miąsik [znany i zasłużony twórca gier indie na polskiej scenie developerów]
  • 18.00 – Kung Fury [wersja: czytał Tomasz Knapik]

Wydarzeniu będzie także towarzyszyć specjalny pokaz filmu Kung Fury z unikalnym smaczkiem w postaci Tomasza Knapika jako lektora. Seans kinowy oczywiście odbędzie się w PKiN i zacznie się o godzinie 18, co więcej jest zupełnie darmowy – wystarczy dołączyć do listy osób biorących udział w wydarzeniu na facebooku. Zapraszamy serdecznie osoby z wolnym czasem we wtorek 21.07 na Indie&Retro Day, my tam oczywiście będziemy aby przygotować dla was relację – mamy nadzieję, że zobaczymy się już na miejscu!


Źródło: organizator

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...