You are here
Nowy zwiastun Irlandczyka – nadciąga arcydzieło kina gangsterskiego? artykuły News 

Nowy zwiastun Irlandczyka – nadciąga arcydzieło kina gangsterskiego?

Rzadko zdarza się tak, żebyśmy czekali na konkretny film, jak „na szpilkach”. Jednak w przypadku nowego dzieła Martina Scorsese, po prostu nie potrafimy inaczej. Netflix udostępnił nowy zwiastun Irlandczyka, czyli trwającej ponad trzy godziny produkcji, która swoją premierę będzie miała już za niecałe dwa tygodnie na platformie VOD. Czego możemy oczekiwać po filmie?

	Nowy zwiastun Irlandczyka
Fot. Netflix / Irlandczyk

Można śmiało powiedzieć, że Netflix zamierza w przyszłym roku powalczyć o kilka Oscarów. Dlaczego tak sądzimy? Głównie dlatego, że produkcja, które finalnie miała pojawić się na platformie, trafi także do kin, a tym samym otworzą się dla niej drzwi do nominacji. Patrząc na pierwsze recenzje, które pojawiają się w sieci, można śmiało powiedzieć, że Oscar dla produkcji jest „jak w banku”.

Nowy zwiastun Irlandczyka

Nowy zwiastun Irlandczyka, który udostępnił Netflix, pokazuje znacznie więcej scen, niż poprzednie materiały o produkcji. Możemy bliżej przyjrzeć się postaci Franka Sheerana, którego na ekranie odgrywa Robert DeNiro. Nazwisko reżysera oraz pierwszoplanowego bohatera daje widzowi do zrozumienia, że czeka go gangsterska uczta. Martin Scorsese znany jest przecież z tego, jak doskonale wychodzą mu produkcje, gdzie mafia odgrywa kluczową rolę, a w przypadku Irlandczyka, tak właśnie będzie, choć to nie jedyny temat, który zostanie poruszony w produkcji. Tak o niej możemy przeczytać w oficjalnej notce od Netflix:

IRLANDCZYK to epicka saga przedstawiająca świat przestępczości zorganizowanej w powojennej Ameryce z perspektywy Franka Sheerana — weterana II wojny światowej, kanciarza i zabójcy na zlecenie, który miał okazję współpracować z najsłynniejszymi kryminalistami stulecia. Akcja filmu toczy się na przestrzeni kilku dekad i ukazuje kulisy jednej z największych nierozwiązanych zagadek w historii USA, jaką było zniknięcie owianego legendą przewodniczącego związków zawodowych Jimmy’ego Hoffy. Obraz zabiera widza w intrygującą podróż po tajnych szlakach przestępczości zorganizowanej, pokazując jej mechanizmy działania, konflikty i powiązania ze światem polityki.

Doskonała obsada

Nowy zwiastun Irlandczyka pokazuje nam także kilka urywków z aktorami, którzy będą towarzyszyć największym gwizdom na ekranie. Tymi są oczywiście Robert DeNiro, Al Pacino oraz Joe Pesci. Jednak oprócz nich w Irlandczyku pojawiją się także:  Harvey Keitel, Ray Romano, Bobby Cannavale, Anna Paquin, Stephen Graham, Stephanie Kurtzuba, Jack Huston, Kathrine Narducci, Jesse Plemons, Domenick Lombardozzi, Paul Herman, Gary Basaraba czy Marin Ireland.

Premiera Irlandczyka na platformie Netflix odbędzie się już 27 listopada, ale film pojawi się także w wybranych kinach, choć może być ciężko wysiedzieć na niewygodnym fotelu trzy i pół godziny, bo tyle właśnie trwa produkcja. Jeżeli jednak ktoś będzie miał na to ochotę, niech lepiej zacznie przeglądać repertuar kin w swojej okolicy, bo Irlandczyk pojawić ma się na ekranach od najbliższego piątku, czyli od 22 listopada.

Nowe laptopy oraz smartfony, które dadzą możliwość oglądania Netflixa tak, jak lubicie, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Netflix informacja prasowa / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment