Nubia-α, czyli smartfon na nadgarstku z wyginanym ekranem

Jeżeli zastanawialiście się, czy czeka nas jeszcze jakaś innowacja w branży urządzeń wearable, to chyba właśnie dostaliśmy odpowiedź. I to z dość niespodziewanej strony, bo od subbrandu ZTE. Co powiecie na smartfon na nadgarstku z wyginanym ekranem? Tym właśnie ma być Nubia-α.

Nubia-α

O wyginanym ekranie słyszymy już od dawna i niejeden producent odgrażał się, że w końcu pokaże smartfona wyposażonego w takie cudo. Dalej jednak nie ma nikogo, kto odważyłby się to zrobić. Więc do walki u uwagę klientów przystąpiła Nubia, choć zrobiła to inaczej, niż można by się tego spodziewać. Otóż stworzyła urządzenie wearable, które chyba będzie też smartfonem. Chyba.

Nubia-α

To, co zaprezentował subbrand ZTE, czyli urządzenie pod nazwą Nubia-α, to nic innego jak smartfon, który nosi się na nadgarstku. Tak przynajmniej można wywnioskować z krótkiego wideo wrzuconego do sieci, bo nic więcej jeszcze o Nubia-α nie wiadomo. Wprawdzie produkt nazwano smartfonem, ale dalej wygląda jak mocno rozwinięty smartwatch. Nubia nie jest pierwsza, bo Lenovo próbowało ugryź już ten temat wcześniej, ale bez większych sukcesów.

O samej Nubia-α wiadomo niewiele. Urządzenie ma mieć elastyczny wyświetlacz OLED i możliwość obsługi aplikacji. Na pokładzie znalazło się także miejsce na kamerę, która albo posłuży do wideo rozmów, albo pozwoli na robienie zdjęć, choć to raczej ta pierwsza wersja wydaje się bardziej prawdopodobna. Sam ekran zajmuje większą część elastycznego paska, który zapinało się będzie na nadgarstku. Oczywiście nie mogło zabraknąć miejsca na głośniki, bo w końcu Nubia-α ma służyć jako telefon.

Co za dużo to…

Trzeba przyznać, że Nubia-α prezentuje się nad wyraz ciekawie, ale co z tego wyniknie, to jak zwykle jedna wielka niewiadoma. Elastyczne wyświetlacze to taki trochę jednorożec nowych technologii. Niby mit, a jednak czasem ktoś go gdzieś zobaczy. W przyszłym roku Samsung ma wypuścić swój składany smartfon, więc istnieje szansa, że coś jest na rzeczy. Tylko warto się zastanowić, czy tego typu innowacja jest w ogóle potrzebna. Rozmawianie przez smartwatch jest przecież możliwe (choć nie w formie wideo konferencji), ale nie jest to najlepsza z możliwych alternatyw.

Projekt wygląda pięknie, ale dobrze wiemy, że rendery zawsze tak wyglądają. Na żywo mogą pojawić się pewne problemy, ale nie wygląda na to, żebyśmy prędko się o tym przekonali. Nubia-α najwcześniej pojawi się na rynku w pierwszym kwartale następnego roku. Do tego czasu może jeszcze wiele się zmienić. Niemniej czekamy na ten sprzęt, by przekonać się, co takiego będzie potrafił smartfon noszony jako zegarek. To może być albo rewolucja albo wielki niewypał.

Smartfony oraz urządzenia wearable znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: GSM Arena / YouTube Nubia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3829 More posts in artykuły category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...