You are here
Nubia Red Magic 3 – powitajcie króla mobilnej rozrywki artykuły News 

Nubia Red Magic 3 – powitajcie króla mobilnej rozrywki

Wygląda na to, że fani gier mobilnych mogą już zbierać pieniądze na nowego smartfona. Nubia Red Magic 3 ma bowiem wszystko to, czego można oczekiwać po urządzeniu, które powinno charakteryzować się wysoką wydajnością. Dodatkowo wygląda tak, jakby przyleciało z kosmosu, więc można śmiało zaryzykować stwierdzenie, że trafi w gusta graczy. Zresztą, nie tylko ich.

Nubia Red Magic 3

Design smartfona to ważna rzecz, a już w szczególności teraz, kiedy co drugi model telefonu wygląda tak samo. Na szczęście są producenci, którzy nie boją się eksperymentowania ze swoimi urządzeniami. Można do nich zaliczyć Oppo, którego model Reno wygląda wyjątkowo czy nawet Samsunga z jego Galaxy A80. Teraz i Nubia postanowiła dorzucić swoje trzy grosze, choć już wcześniej podejmowała podobne próby. Raz z większym sukcesem, a raz z mniejszym. Teraz podejrzewamy, że ich nowy gamingowy smartfon będzie hitem.

Nubia Red Magic 3

Zapewne pamiętacie Nubia Red Magic Mars, czyli smartfon który co chwila znajdywał się na przeróżnych benchmarkach. Zazwyczaj na pierwszym miejscu, ale chyba nie ma tutaj powodów do zdziwienia, bo jego specyfikacja potrafiła zawstydzić niektóre flagowce konkurencji. Nubia widocznie lubi lekko szokować, bo raz stworzyła nawet smartfona z dwoma ekranami, choć nikt ich o to rozwiązanie nie prosił. Raczej się też nie przyjęło, bo nie dość, że ciężko operowało się na takim urządzeniu, to jeszcze kosztowało krocie. W przypadku nowego sprzętu też trochę zapłacimy, ale tutaj przynajmniej wiemy za co.

Nubia Red Magic 3 została bowiem stworzona w jednym celu – do grania w produkcje mobilne. Już sama stylistyka urządzenia jasno pokazuje, że nie jest ono przeznaczone dla zwykłego zjadacza chleba. Widać to oczywiście nie tylko w kolorystyce, ale głównie w tym, jak zaprojektowano plecki smartfona. Mamy tutaj nawiązania do Red Magic Mars, choć nie tak oczywiste. Ostre krawędzie i prześwity sprawiają, że urządzenie przypomina trochę nowoczesną obudowę do PC-ta. Tym samym jasno pokazuje, że należy mu się tron, jeżeli chodzi o wydajność w grach mobilnych. Nubia zresztą chyba zawsze miała ochotę pokazać się z tej mocnej strony.

Specyfikacja Nubia Red Magic 3

Wyświetlacz w Red Magic 3 ma przekątną 6.5 cala, co przekłada się na rozdzielczość Full HD+, a jego odświeżanie ma wspierać 90 Hz. Nie uświadczymy w telefonie wcięcia ekranowego, ale przednia kamerka oczywiście musiała znaleźć się na pokładzie. Umieszczono ją na niewielkim panelu tuż nad wyświetlaczem, a na dole ekranu dla przeciwwagi znalazł się taki sam. Mamy więc pełną symetrię, a dodatkowo możliwość lepszego „chwytu”. Niewielkie ramki wokół ekranu to dobra informacja dla graczy, bo przynajmniej da się wtedy dużo zobaczyć i nic nie powinno odciągać ich uwagi od rozgrywki.

Procesorem zarządzającym został tutaj ośmiordzeniowy Qualcomm Snapdragon 855. Pamięć RAM uzależniona będzie od wersji, którą wybierze dla siebie klient, ale przygotowano dla niego aż trzy warianty. Pierwszy to 6 GB RAM i 128 GB miejsca na dane. Kolejny różni się tylko ilością pamięci RAM, bo jest jej 8 GB. Najmocniejsza ze specyfikacji to mocarne 12 GB RAM oraz 256 GB miejsca na dane. Jak widać, jest tutaj sporo mocy do wykorzystania. Jeżeli już jesteśmy przy mocy, to warto zaznaczyć, że smartfon został wyposażony w potężne ogniwo zasilające. Akumulator ma tu pojemność 5000 mAh, a naładujemy go ładowarką 30W.

Dla graczy, nie fotografów

Owszem, na pokładzie Nubia Red Magic 3 znajdują się aparaty, ale nie są one głównym walorem urządzenia. Kamera do selfie ma jedynie 16 Mpix, ale ta główna (jedna!) ma matrycę od Sony (48 Mpix oraz przysłona F1.7). Da się więc z niech korzystać i powinny zadowolić tych mniej wymagających. Plusem jest to, że da się nagrywać filmy w rozdzielczości 8K. Smartfon został za to wyposażony w system ciekłego chłodzenia oraz… wiatrak. Według producenta ma to zapewnić odpowiedni poziom temperatury w urządzeniu nawet podczas intensywnej rozgrywki.

Obudowa została wyposażona w dotykowe przyciski, które mają nadać całości bardziej gamingowego „feel’u”. No dobrze, a ile przyjdzie nam zapłacić za to cudo? Ceny są dość niskie i jeżeli utrzymają się na tym samym poziomie w Europie, Nubia będzie hitem. Podstawowa wersja kosztuje w przeliczeniu na polską walutę około 1660 złotych.  Ta najmocniejsza niecałe 2500 złotych. Nic tylko brać i grać!

Nowe smartfony, ale także i konsole czy PC-ty dla graczy, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Nubia / GSM Arena / Opracowanie własne

Related posts

2 thoughts on “Nubia Red Magic 3 – powitajcie króla mobilnej rozrywki

  1. Ja mogę już to potwierdzić, Nubia aktualnie to Top Topów telefonów z system Android, tylko brak tylknego aparatu trochę obniża punkty. Tak to mocne Top1

    1. Bartosz

      Bardzo ładnie się rozwinęli, to prawda 🙂

Leave a Comment