You are here
Tryb ciemny w Chorme dla Androida – jak go włączyć? artykuły News 

Tryb ciemny w Chorme dla Androida – jak go włączyć?

Stało się to, na co wielu użytkowników czekało od dawna. Tryb ciemny w Chrome dla Androida jest już dostępny, ale żeby nie było zbyt różowo, nie dla wszystkich. Trzeba się odrobinę „namęczyć”, ale nie na tyle, by średnio ogarnięty użytkownik smartfona sam sobie z tym nie poradził. Jak włączyć nowy tryb i czy w ogóle warto zawracać nim sobie głowę?

Tryb ciemny w Chrome

Wielu użytkowników korzysta w swoich aplikacjach z trybu ciemnego i wcale im się nie dziwimy. Kiedy człowiek raz spróbuje takiego rozwiązania to wie, że nieprędko powróci do podstawowych kolorów? Ciemniejsze barwy pozwalają oszczędzać wzrok i sprawiają, że mniej się męczymy patrząc na wyświetlacz telefonu. Zważywszy na to, że coraz więcej czasu zajmuje nam praca i rozrywka na telefonie, Dark Mode staje się coraz popularniejszy. Google zdaje się w końcu to zrozumiało, choć zajęło im to sporo czasu.

Tryb ciemny w Chrome

YouTube już od jakiegoś czasu pozwala swoim użytkownikom na wybór tego, jak ma wyglądać ich strona. Jeżeli życzą sobie, żeby była w ciemniejszych odcieniach, a nie bieli, wystarczy w menu ustawień wybrać odpowiednią opcję. Implementacja tego rozwiązania zajęła trochę czasu i była udostępniania na smartfony etapami, ale obecnie chyba każdy już może z niego skorzystać. My korzystamy i z niecierpliwością czekaliśmy na to, aż w kolejnych aplikacjach Google pojawi się taka możliwość. I w końcu się doczekaliśmy, choć nie jest to jeszcze „oficjalne” rozwiązanie.

Sprawa wygląda mniej więcej tak, jak wtedy, kiedy Messenger dostał tryb ciemny. Wtedy należało wysłać odpowiednią ikonę emoji, obejrzeć animację i wszystko było już gotowe. Ewidentnie testowano wtedy nowy motyw, ale dziś już każdy może z niego skorzystać. Tak samo będzie zapewne kiedy Google będzie pewne swojego motywu. Tryb ciemny w Chrome dla Androida jest już bowiem dostępny, ale nie znajdziemy go w menu ustawień. Niestety, ale trzeba się odrobinę natrudzić. Widocznie firma postanowiła solidnie go przetestować, zanim wypuści kolejną wersję swojej przeglądarki na urządzenia mobilne.

Jak włączyć tryb ciemny w Chrome?

Pierwsze co musimy zrobić, to sprawdzić, którą wersję przeglądarki mamy na naszym smartfonie. Żeby opcja działała, musi to być ta z numerem 74. Możemy szukać jej albo w Google Play, czyli oficjalnym sklepie giganta lub jeżeli tam jej nie znajdziecie, to musicie wybrać się chociażby do APK Mirror. Wtedy zainstalujecie wersję przeglądarki na swoim telefonie i możecie działać dalej. Kolejnym krokiem będzie wpisanie w pasek przeglądarki następującego ciągu znaków: chrome://flags#enable-android-night-mode

Wejdziemy wtedy do menu ustawień, gdzie należy włączyć (Enabled) tryb ciemny dla Chrome i jesteśmy prawie w domu. Kolejnym ruchem będzie wejście już do ustawień w samej przeglądarce, gdzie powinna pojawić się pozycja z możliwością włączenia Dark Mode. Warto zaznaczyć, że nie u każdego użytkownika ta opcja może już działać. Google po testach zapewne szeroko będzie informował o tym, że można już normalnie korzystać z nowego rozwiązania. Dalej nie jest ono idealne i mocno przypomina to, jak wygląda tryb incognito. To jednak duży krok naprzód, bo wielu użytkowników wypatrywało takiego rozwiązania. Wielka szkoda, że dalej nie jest ono po prostu zwyczajnie dostępne, a trzeba się „namęczyć”, by korzystać z czegoś, co powinno być standardem. W nowej wersji Chrome pojawia się także skrót do tłumaczeń czy nowe adnotacje do PDF’ów. Warto samemu przetestować, jak teraz działa Chrome. Zaprezentowane przez nas rozwiązanie nie działa dla urządzeń z iOS, co zdaje się być oczywiste.

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GSM Arena / Android Police / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment