Nubia Red Magic Mars

Nubia Red Magic Mars – kosmiczny smartfon dla graczy z 10 GB RAM

Segment telefonów, które w teorii mają być przeznaczone dla graczy, właśnie się powiększył. Teraz przyszła pora na kolejne urządzenie od subbrandu ZTE. Nubia Red Magic Mars wygląda kosmicznie, ale oferuje całkiem sporo interesujących rzeczy. Jedną z nich jest 10 GB RAM, ale to nie wszystko, czego mogą spodziewać się klienci.

Nubia Red Magic Mars

Można się spierać nad zasadnością tworzenia smartfonów, które skierowane są tylko do graczy. W końcu gry mobilne, choć bardzo popularne, nie są powszechnie szanowane w środowisku. Sama idea stworzenia gamingowego smartfona może mijać się z celem, bo takie urządzenia niewiele różnią się od zwykłych flagowców. Zawsze jednak znajdą się chętni, by wydać kilka dodatkowych dolarów na podświetlenie. I tak to wygląda w tym przypadku.

Nubia Red Magic Mars

Trzeba jednak przyznać Nubi jedno. Tym razem producent postarał się, by smartfon faktycznie nadawał się do gier. I nie chodzi tu tylko o jego dość kosmiczny wygląd, ale o możliwości, których próżno szukać we flagowcach. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto bliżej przyjrzeć się specyfikacji urządzenia. I jak przystało na sprzęt gamingowy, ta robi wrażenie. Oczywiście pod warunkiem, że wybierze się najmocniejszą wersję, choć i ta bazowa bez trudu poradzi sobie ze wszystkim, czego można oczekiwać po nowoczesnym telefonie.

Nubia Red Magic Mars została wyposażona w ośmiordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 845 wraz z grafiką Adreno 630. Innymi słowy to obecnie najmocniejszy z zestawów, bo nowego Snapdragona nie mieszczono jeszcze w żadnym ze smartfonów. Do tego w Nubia Red Magic Mars znalazło się miejsce na dużą ilość pamięci RAM. Najmocniejsza z wersji ma aż 10 GB, ale do wyboru będą także 6 lub 8 GB. Jeżeli chodzi o ilość miejsca na dane, to tutaj pojawią się 64 GB lub 256.

Istotny jest także wyświetlacz LCD, który ma przekątną 6 cali, a obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD+ (2160×1080 px). Ważne jest to, że urządzenie pozbawione jest notch, co było dobrą decyzją ze strony projektantów smartfona. Jakoś nie wyobrażamy sobie, by gamingowy smartfon musiał mieć w sobie tego typu wcięcia. Interesujące jest to, co znalazło się na ramkach ekranu. Oprócz standardowego zestawu przycisków (włącznik, pogłaśnianie), umieszczono tam także dwa miejsca wrażliwe na dotyk. Służyć mają one jako przyciski do gier, a tym samym Nubia Red Magic Mars upodabnia się do przenośnej konsoli.

Nubia Red Magic Mars

Gamingowy smartfon

Jak przystało na gamingowy smartfon, Nubia Red Magic Mars wyposażona została także w specjalny system chłodzenia. Nazwano go ICE i składa się z dwóch rurek przewodzących płyn chłodzący. Ma to zapewnić odpowiednią temperaturę nawet podczas grania w tytuły mocno obciążające urządzenie. Istotne jest też to, że smartfon posiada całkiem pokaźną baterię. Akumulator o pojemności 3800 mAh powinien wystarczyć na kilka godzin intensywnego grania. Jeżeli będziemy korzystali z niego do pracy, to spokojnie powinno starczyć na wiele godzin. Urządzenie naładujemy za pomocą złącza USB typu C i jak można się było spodziewać, nie ma tutaj złącza słuchawkowego. Za to w pudełku znajdzie się odpowiednia przejściówka.

Nubia Red Magic Mars już z daleka informuje wszystkich, że jest urządzeniem gamingowym. Plecki smartfona stworzono tak, żeby umieścić na nich podświetlany pasek, a geometryczne kształty nadają całości specyficznego sznytu. Może się to podobać lub nie, ale z całą pewnością zwraca uwagę. Warto jeszcze dodać, że Nubia ma na swoim pokładzie aparaty, choć dodano je chyba tylko po to, żeby były. Ten do selfie i wideorozmów ma bowiem 8 Mpix i przysłonę F2.0. Główny obiektyw ma już matrycę 16 Mpix z przysłoną F1.8, ale nie oszukujmy się, takich smartfonów nie kupuje się, by robić nimi zdjęcia.

Cena Nubia Red Magic Mars

Oczywiście sprzęt będzie dostępny póki co tylko w Chinach, ale obecnie bez większych problemów będzie się go dało stamtąd zamówić. Ile przyjdzie nam za smartfona zapłacić? Podajemy ceny w przybliżeniu po bezpośrednim przeliczeniu ich na złotówki, więc warto wziąć to pod uwagę, że w przypadku kupna, te wartości będą inne.

  • Wersja 6 GB RAM i 64 GB miejsca na dane – około 1480 złotych
  • 8 GB RAM i 128 GB na dysku – około 1740 złotych
  • 10 GB RAM i 256 GB – około 2170 złotych

Nowe smartfony znajdziecie także w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Nubia / GSM Arena

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...